Ви тут:
Суспільство Україна 

Євросоюз відкрив медичний евакуаційний хаб для українських пацієнтів у Жешуві

Новий хаб, що фінансується в рамках Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM), є частиною ширшої схеми медичної евакуації, розпочатої Європейським Союзом у березні 2022 року. Хаб запропонує безпечне місце для пацієнтів, які прибувають з України, перш ніж вони будуть доставлені літаком в лікарні інших європейських країн для проходження лікування. У хабі пацієнтам надаватиметься цілодобовий догляд, скринінг захворювань, вакцинація та психологічна підтримка.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Також завданням хабу є полегшити роботу медичного персоналу, який обслуговує вразливих пацієнтів, які прибувають з України. За схемою медичної евакуації, двічі на тиждень, за сприяння Норвегії, відбувається два рейси медичної евакуації, які забезпечують транспортування пацієнтів із Жешува до країн, де вони отримають подальше лікування.

Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич:

«Кількість поранених в Україні зростає з кожним днем, і лікарні, які вже відчувають дефіцит засобів, намагаються встигати за потребами. Водночас руйнування закладів охорони здоров’я позбавляє хронічно хворих людей лікування, необхідного для виживання. Ми не можемо покинути цих людей. У відповідь на цю ситуацію ЄС активізує операції з медичної евакуації українських пацієнтів із створенням нового хабу поблизу Жешува, Польща. Хаб медевакуації відіграватиме ключову роль у забезпеченні швидкого переміщення пацієнтів до лікарень по всій Європі. Я хочу подякувати всім країнам, які запропонували прийняти пацієнтів з України та допомогти врятувати їхні життя. Це справжній приклад солідарності ЄС».

Війна, що триває, серйозно стримує надання екстреної медичної допомоги в Україні, а приплив українців, які тікають від війни, створює навантаження на лікарні в сусідніх країнах.

Щоб зменшити тиск на системи охорони здоров’я в Україні, Польщі, Молдові та Словаччині, ЄС почав координувати переміщення пацієнтів за допомогою свого Механізму цивільного захисту до лікарень по всій Європі. З 11 березня 1143 українських пацієнтів, які потребували медичної евакуації, були доставлені до 18 країн Європи, зокрема Німеччини, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембургу, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Австрії, Норвегії, Литви, Фінляндії, Польщі та Чехії. Роботі медевакуаційного хабу також сприятимуть ВООЗ та МОМ.

Система Orphus Поделиться на fb