Ви тут:
Суспільство Україна 

Єврокомісія оголосила про виділення 5 млрд євро макрофінансової допомоги для України

Сьогодні Європейська комісія внесла законопроєкт про надання додаткових 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги (МФД) у вигляді кредитів Україні, в якості другої частини виняткового пакету МФД в розмірі до 9 мільярдів євро. Решту, до 3 мільярдів євро, буде виділено як тільки це буде можливо.

Про це повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні.

Згідно з даним законопроєктом, кошти МФД будуть надані Україні у вигляді довгострокових кредитів на вигідних умовах і будуть виплачені невеликою кількістю платежів. Надалі виявляючи свою солідарність, бюджет ЄС покриватиме витрати на відсотки і адміністративні платежі, пов’язані з цими кредитами. Що стосується усіх попередніх кредитів МФД, то Комісія позичатиме кошти на міжнародних ринках капіталу і перераховуватиме виручку в Україну на тих самих умовах.

“Підтримка України з боку ЄС непохитна. Ми підтримуємо її відважний народ у наших серцях, у наших думках і у наших справах. Сьогодні Комісія висуває законопроєкт стосовно додаткових 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги для підтримки України у вирішенні її невідкладних фінансових потреб, спричинених варварським вторгненням Росії. Україна має виграти цю війну: вона має повернути свободу і незалежність, за яку так мужньо бореться. ЄС і надалі робитиме свій внесок, аби втілити це в життя: солідарність переможе, і настане мир”, – наголосила голова Урсула фон дер Ляєн.

Кредити Україні будуть забезпечені гарантіями, наданими державами-членами, що доповнюватиме фінансування, виділене з бюджету ЄС. Маючи як забезпечення з бюджету ЄС, так і гарантії від держав-членів, ці кредити будуть повністю забезпечені на 70% від їхньої вартості.

Щойно Європейський парламент і Рада схвалять сьогоднішній законопроєкт і з українською владою буде підписано відповідний меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду, Комісія невідкладно виділить 5 мільярд євро.

Система Orphus Поделиться на fb