Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Впродовж поточного року Полтавщина спрямувала на підтримку українського війська близько 554 млн гривень

За інформацією Головного управління ДПС у Полтавській області, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження із військового збору у 2022 році  зросли на суму 61,9 млн. грн. або на 112,6 відсотків. Начальник ГУ ДПС у Полтавській області Андрій Якименко  відзначив журналістам, що цього року Полтавщина на підтримку українського війська спрямувала 553,9 млн. гривень. Також очільник ГУ ДПС підкреслив, що позитивна динаміка надходжень військового збору  – є результатом відповідальності платників податків-роботодавців регіону, що нарощують розміри зарплат найманих працівників, з яких утримують та перераховують до бюджету військовий збір.

Об’єктом оподаткування військовим  збором є заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Разом з тим, визначено і ряд інших об’єктів, це – орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля – продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо.

Ставка збору становить 1,5 відсотка від нарахованої суми доходу. Здебільшого його утримують та сплачують до бюджету роботодавці, які виплачують трудові доходи, та податкові агенти. У разі отримання інших доходів (у тому числі іноземних), з яких не сплачено збір, відповідальним за його перерахування є сам платник.

 

 

Система Orphus Поделиться на fb