Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Великобудищанська громада отримала гуманітарну допомогу від американського фонду

У Великобудищанській громаді Миргородського району проживає 917 переміщених осіб. Більшість із них приїхала ще у перші місяці повномасштабного вторгнення.

Вже понад півроку вони проживають на Полтавщині, мають відповідні довідки від держави із підтвердженням свого особливого статусу. Громада облаштувала місця для колективного проживання родин у гуртожитку професійного аграрного ліцею. Нині це тимчасова домівка для 48-ми людей, 16 з яких – діти.

Як зазначили у Миргородській районній раді, голова райради Наталія Гирка завітала до гуртожитку. Разом із головою громади Миколою Шаблієм зустрілися із мешканцями, поспілкувалися про наболіле.

“Громада постійно співпрацює із фондами аби залучити допомогу для переміщених осіб. Так, вони вже отримували продукти харчування, засоби особистої гігієни, кімнати для них доповнили новими розкладними ліжками з матрацами. У місцевій бібліотеці для діток запровадили обмін іграшками, щоб урізноманітнити дозвілля. Тепер на часі – теплий одяг та взуття, ковдри. Саме ці речі, а також – медичні препарати, засоби особистої гігієни, санітайзери та іграшки для дітей стали при нагоді мешканцям гуртожитку. Передала їх від американського фонду Rotary club of Randolph VP та Randolph Sunrise Rotary Club”, – розповіла Наталія Гирка.

У Великобудищанській школі та дитячому садочку саме тривають роботи з облаштування найпростіших укриттів.

“Великобудищанська громада – єдина на Полтавщині, де за час повномасштабного вторгнення росіян велися бойові дії. Вона стала своєрідним щитом для нас. Місцеві мешканці вже оговталися від тих подій, тепер лише згадують народні легенди про Гадяцьке сафарі і докладають зусиль до того аби наблизити перемогу та назавжди вигнати ворога з нашої землі”, – підсумувала Наталія Гирка.

Марія Бойко

Фото: Миргородська районна рада

Система Orphus Поделиться на fb