Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні зафіксували третій випадок віспи мавп

В Україні підтвердили третій випадок віспи мавп.

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Усі троє пацієнтів мають легкий перебіг захворювання, за кордоном не перебували та, за попередніми даними, не мали контактів із хворими. Також наразі немає підтвердження, що ці випадки є пов’язаними між собою. Разом з тим, ризик поширення цього захворювання серед більшої кількості людей – наразі низький”, – зазначив Ігор Кузін.

Також наголосив, що наразі у кожному регіоні на рівні місцевих центрів контролю та профілактики хвороб забезпечена можливість проводити діагностику вказаного захворювання.

“Окрім того, кожен ЦКПХ має настанови, як проводити епідрозслідування та здійснювати моніторинг за захворюванням. Відповідні настанови відповідають всім міжнародним рекомендаціям. Тобто на місцях знають, що робити у випадку підозри на віспу мавп. У випадку, якщо людина спостерігає в себе симптоми схожі симптоми: висипку у вигляді пухирців, зокрема на обличчі, температуру, головний біль тощо, звертайтесь за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички тощо), щоб не заразити інших”, – додав  головний державний санітарний лікар.

Нагадаємо, 15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. 19 вересня був зареєстрований другий випадок віспи мавп.

Перейти до вмісту