Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

В Україні створюють систему первинної психологічної допомоги: Полтавщина серед пілотних областей

Нещодавно у Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що через війну психологічної допомоги надалі потребуватимуть біля 15 млн. українців.

Перед державою постало питання – як вибудувати систему первинної психологічної допомоги в Україні? Відповідь на це питання дає проєкт “Психосоціальна і емоційна підтримка та поліпшення громадських служб психічного здоров’я”, який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти, завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та підтримці американського народу через Проєкт USAID “ГОВЕРЛА”.

“На першому етапі ми  забезпечимо комплексний підхід для розгортання системи психологічної допомоги у 25 громадах Волинської, Львівської, та Полтавської областей. Для забезпечення надання такої допомоги різним категоріям населення будуть підготовлені співробітники соціальних служб та освітяни, а з керівниками громад-партнерів, посадовими особам місцевого самоврядування спільно опрацьовані “дорожні карти” ефективної організації відповідних служб у територіальних громадах”, – розповіла заступниця керівника Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” Наталія Гнидюк.

Навчальні програми створюються за моделлю змішаного навчання (blended learning), які включають в себе мультимедійні курси відповідно до міжнародних стандартів SCORM, кращі світові кейси та практичні тренінги, під час яких співробітники соціальних служб та освітяни опанують техніки діагностики психологічного стану дітей та дорослих за міжнародними стандартами та методиками, які визнані у багатьох країнах світу, а також отримають інші знання, що дозволять їм забезпечувати першу психологічну допомогу у своїх громадах.

“Після завершення навчання вчителі шкіл та професійно-технічних закладів освіти, вихователі дитячих садків і викладачі ВНЗ зможуть визначати психологічний стан та надавати емоційну підтримку учасникам освітнього процесу, соціальні співробітники зможуть забезпечити першу психологічну допомогу внутрішньо-переміщеним особам, співробітникам комунальних служб та іншим мешканцям громад, а відповідальним особам забезпечити ефективну роботу цих служб у громадах”, – зазначила виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.

Якщо людина потребуватиме більш глибокої психологічної допомоги, їй буде запропоновано безкоштовно звернутися до партнера проєкту – команди Words Help та CETA Global для отримання особистого або дистанційного лікування психосоціального та психічного здоров’я. 

“Ми створили навчальні програми для освітян, співробітників соціальних служб, державних службовців та органів місцевого самоврядування щодо діагностики психологічного стану та надання першої психологічної допомоги. Тобто для осіб, які не мають професійної психологічної освіти. А особи з глибокими психологічними питаннями, наприклад із посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), будуть перенаправлятись до фахівців, які знають, як ефективно працювати із такими ситуаціями”, – додала психологиня, психотерапевтка, консультантка з психічного здоров`я та психосоціальної підтримки, ведуча тренерка міжнародної короткосесійної програми СЕТА (Інститут Джонса Хопкінса, США) Кіра Ломакіна.

Після завершення пілотного етапу у 25 громадах Волинської, Львівської та Полтавської областей, даний проєкт організатори планують поширити на всю територію України.

Система Orphus Поделиться на fb