Ви тут:

В Україні стартувала національна кампанія “Твоя кров може воювати. Стань донором”

Український центр трансплант-координації разом з платформою ДонорUA закликають долучитися до руху на підтримку добровільного і активного донорства. Стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є запорукою національної безпеки та обороноздатності країни, особливо в умовах воєнного стану.

“До війни щороку донорської крові або її компонентів потребували понад півмільйона українців. Зараз ці потреби в рази більші. Також треба враховувати, що термін зберігання окремих компонентів крові нетривалий – еритроцити можуть зберігатися до 42 діб, а тромбоцити – не більше 5 діб. Тому маємо дбати, щоб запаси крові були сталими”, – розповів генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль. 

Щоб уникнути черг в центрах здачі, збільшити кількість донорів та мати надійний резерв потенційних донорів бажаючим підтримати ініціативу пропонуються такі варіанти.

Звернутися безпосередньо до центру крові, якщо саме в цей день там очікують на донорів. Практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати  кров. Якщо в регіоні знижується запас крові або виникає гостра нестача конкретної групи крові, медичні заклади повідомляють про це на своїх офіційних сторінках або в соцмережах.

Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і при потребі крові зв’язуються з ними. Список центрів крові можна знайти тут: https://cutt.ly/TCWc6NV

Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто бажає задонатити кров, може зареєструватися на відповідних веб-сервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів. Внести свої дані можна на ресурсі: https://www.donor.ua/

Хто може стати донором.

Кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог – маса тіла не менше 50 кг і відсутність протипоказань до донорства. Про протипоказання до донорства можна прочитати тут:
https://utcc.gov.ua/blooddonor/

Кампанію «Твоя кров може воювати. Стань донором» ілюструє мурал на воротах обстріляного рашистами будинку в центрі Харкова. Художник Гамлет Зіньківський створив цей мурал після того, як сам задонатив кров для фронту. 

Система Orphus Поделиться на fb