Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У вересні МОЗ планує дозволити щеплення четвертою дозою проти COVID-19 для всіх українців, – Радуцький

В Україні продовжує зростати кількість хворих на коронавірус. За минулий тиждень зафіксовано 11,4 тис. випадків, що на 2,3 тис. більше, ніж позаминулого тижня.  Але рівень госпіталізації та кількість летальних випадків залишається відносно невисокою.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За тиждень потрапили до лікарень, визначених для лікування “ковіду”, 3,1 тис. пацієнтів. Завантаженість ліжок складає лише 8,8%. Минулого тижня від ускладнень, спричинених COVID-19, померли 38 людей, позаминулого – 23.

МОЗ запевняє, що система охорони здоров’я готова до нової хвилі хвороби. Через військові дії постраждали зокрема й медичні заклади, які були відведені під лікування “ковіду”: ворог зруйнував 18 лікарень, 15 – пошкодив, ще близько 100 знаходиться в окупації. Але навіть в такий ситуації розгорнуто 40 тис ліжок, з них 3,7 тис. у відділеннях інтенсивної терапії, готові до використання більше 6 тис. апаратів ШВЛ.

“Серед проблемних питань – робота підприємств, які виробляють кисень. Частина з них знаходиться поруч з зоною бойових дій. В період пікової завантаженості лікарень було необхідно 400 тонн кисню на добу, загалом його виробляли близько 500 тонн. Сьогодні, за даними МОЗ, загальний об’єм виробленого рідкого кисню складає 370 тонн на добу. Для вирішення цієї проблеми у 320 медзакладів закуплено 344 кисневі станції, які дозволять автономно забезпечувати пацієнтів киснем. Найнадійніший спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби – вакцинація. Традиційно кількість пацієнтів з вірусними респіраторними захворюваннями зростає восени. Тому раджу терміново зробити щеплення, не чекаючи нової хвилі. Адже ми не можемо собі дозволити навантажувати медичну систему під час війни великою кількістю пацієнтів з “ковідом”, – зазначив Михайло Радуцький.

Також додав, що українці почали активніше звертатись до кабінетів щеплення: у червні від COVID-19 вакциновано 215 тис. людей, у липні – 250 тис., у серпні – 438 тис. людей. Принаймні одну дозу в Україні отримали майже 52% дорослого населення, базовий курс вакцинації пройшли 49,3%, перший бустер зробили 6,3%.

“Нагадаю, що щеплення другою бустерною дозою на даний час роблять людям з груп ризику (літні люди та пацієнти із супутніми захворюваннями). Найближчим часом МОЗ планує дозволити робити другу бустерну дозу (загалом четверте щеплення) всім громадянам, хто зробив останнє щеплення більше ніж шість місяців тому”, – наголосив він.

Щоб дізнатись, яку дозу та коли вам потрібно ввести, звертайтесь до сімейного лікаря.

Читайте також: На Полтавщині за тиждень на COVID-19 захворіли 384 людини

Пункти та центри вакцинації проти COVID-19 можна переглянути за посиланням. Зокрема, у Полтавській області наразі діє 102 пункти вакцинації.

Система Orphus Поделиться на fb