Полтавщина Суспільство

У Великих Будищах відбувся благодійний футбольний матч: результат на користь ЗСУ – 66830 гривень

У рамках благодійної акції допомоги ВСУ свій 13-й матч футбольна команда ПСЖ (полтавські спортивні журналісти) провела у Великих Будищах колишнього Гадяцького району проти збірної місцевих ветеранів.

Це там, де відбувалося “гадяцьке сафарі”. Саме тут зупинили російські танки, які рвалися, щоб перерізати трасу Київ-Харків і вийти на столицю зі сходу. Якось моторошно відчувати, що окупанти  знаходилися всього за дві години їзди від Полтави. Познайомилися у Будищах з учасниками тих подій, волонтерами, просто хорошими людьми. Так, з волонтером Олександром Зозулею ми були знайомі лише через ФБ, але одразу впізнали одне одного. А от з головою місцевої громади Миколою Шаблієм уже зустрічалися на полі в одному з попередніх матчів у Лисівці. Микола Іванович не лише керівник, але й палкий шанувальник футболу, який і цього разу виходив на поле. Це завдяки йому й відбувся цей матч, що став частиною спортивно-культурного свята.

Не можна не відмітити й прекрасний стан футбольного поля. На думку гравців ПСЖ, це кращий газон, на якому їм доводилося грати протягом усього благодійного туру.

А тепер про сам матч. Перед його початком учасників і глядачів вітали начальник Миргородської районної військової адміністрації Віталій Дяківнич та голова Великобудищанської громади Микола Шаблій. Під супровід акапельного виконання Гімну України працівниками культури Великобудищанської громади капітани команд підняли прапор України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих у війні з росією.

Сама ж гра розпочалася доволі несподівано. Уже на перших хвилинах, скориставшись помилками в захисті гостей, Володимир Котляр на радість землякам відкрив рахунок. Однак цей гол не лише не деморалізував футболістів ПСЖ, але й змусив їх діяти активніше, налагоджувати комбінаційну гру, а відтак і частіше атакувати. Така тактика дала результат: спершу Владислав Шматко відновив рівновагу, а затим і вивів ПСЖ вперед.

З рахунком 2:1 на користь гостей і закінчився перший тайм.

У перерві матчу учасники художньої самодіяльності радували глядачів піснями і танцями. Відбувся показовий виступ юних вихованців місцевої секції кіокушинкай. А тим часом Андрій Небрат розпочав аукціон з розіграшу оригінальних футболок гравців збірної України, кошти від продажу яких теж поповнили благодійну скриньку.

Тож перерва явно затягнулася, що дозволило гравцям обох команд добре відпочити й з новими силами вони вийшли на поле. Але в другому таймі ситуація кардинально змінилася. Тепер уже господарі, ще раз скориставшись нерозберихою у штрафному майданчику ПСЖ, спершу відігралися (гол на рахунку Ігоря Близнюка), а потім Олександр Гусар забив і третій м’яч. Журналісти кинулися відігруватися й мали чимало нагод це зробити, однак зрівняти рахунок вдалося лише капітану команди Дмитру Мільку.

Отже, бойова нічия 3:3. Однак футболісти вирішили продовжити задоволення глядачам. І хоч це не передбачено регламентом, завершили матч серією пенальті. Точнішими виявилися гості – 4:2.

Та найголовніше, попри те, що для нашої команди матч у цій благодійній серії став 13-м, встановлено новий рекорд: на потреби ЗСУ зібрали 66.830 гривень! Їх голова громади й передав Дарині Возній, чоловік якої нині на фронті, а для його підрозділу земляки збирають кошти на автомобіль.

Це вже друге авто для військових, придбання якого стане можливим завдяки нашій акції. Загалом же протягом цього часу зібрано уже майже 250.000 гривень. А попереду ще матч у Дрижиній Греблі колишнього Кобеляцького району , де ПСЖ зіграє наступної неділі.