Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У Полтавській політехніці розпочали навчання майже 3000 першокурсників

29 вересня на сцені Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка відбулись урочистості з нагоди Дня першокурсника.

Цього року до Полтавської політехніки було подано понад 6 тисяч заяв на вступ і за популярністю серед абітурієнтів університет посів 42 місце по Україні серед топ-200 університетів. Студентами стали майже 3000 першокурсників різних освітньо-кваліфікаційних рівнів, повідомили у Полтавській ОВА.

Хвилиною мовчання вшанували тих, хто став на захист територіальної цілісності держави й поклав своє життя за мир. Почесна варта студентів політехніки поклала квіти до Пам’ятної стели загиблим викладачам і студентам, а також до меморіальних дошок загиблим у російсько-українській війні – студенту Максиму Хітайлову та випускнику Дмитру Коряку.

“У першу чергу я хочу виразити вам свою захопленість. Я пишаюся тим, що молодь так беззаперечно вірить у нашу перемогу. Ви це довели своєю присутністю тут, рішенням навчатися в Полтаві, в Україні, – сказала Катерина Рижеченко. – Можна багато говорити, що попереду в нас багато роботи, що на вас велика відповідальність. Але я впевнена, що студентські роки, як для багатьох із нас, будуть веселими, сповненими розвитку й бачення прекрасного майбутнього нашої країни. Я щиро вдячна керівництву Полтавської політехніки, яке створило всі умови для навчання не тільки дистанційно, бо кожна зі спеціальностей вимагає практики, спілкування, комунікації”.

Також до вишу вступило близько 100 іноземних громадян і вступ іноземців ще триває.

“Загалом університет прийняв на навчання найбільшу кількість студентів у Полтавській області. Цього року студентами першого курсу стали абітурієнти майже з усієї України – Полтави і області, Харкова, Сум, Донецька, Києва, Кропивницького, Запоріжжя. Загалом із 20 областей України. Я дякую вам і вашим батькам за те, що в надзвичайно складний для країни час ви вирішили навчатися вдома! Це рішення є свідченням того, що ми маємо на першому курсі нашого університету не тільки мужніх молодих людей, а й відповідальних за долю своєї країни патріотів”, – зазначив ректор Володимир Онищенко.

Першокурсникам передали головні атрибути студентства. Ключ Знань отримала першокурсниця Ангеліна Поліщук, яка отримала 200 балів на творчому конкурсі зі спеціальності “Архітектура та містобудування”, вступила до Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою і вже призначена старостою групи. Студентський квиток – Денис Фенко, який посів перше місце в рейтингу зі спеціальності “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” і став першокурсником Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки. Індивідуальний навчальний план прийняв першокурсник Кирило Васильєв, який посів перше місце в рейтингу зі спеціальності “Нафтогазова інженерія” і вступив до Навчально-наукового інституту нафти і газу.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb