Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві з сольною програмою виступив Юрій Кириченко

У камерній залі Полтавського академічного симфонічного оркестру відбувся сольний концерт “Епоха Скрипки” народного артиста України, соліста, улюбленця полтавської публіки Юрія Кириченка.

Звучали твори класиків Ренесансу: Дж. Тартіні, Й. С. Баха, В. А. Моцарта; найяскравіших віртуозів романтичної епохи: Н. Паганіні, Г. Венявського; а також композиторів ХХ ст.: Ф. Крейслера, Дж. Гершвіна, Дж.Уїльямса, Ю. Шевченка.

Виступ народного артиста України супроводжувала концертмейстер – Тетяна Франчук. Також в концерті взяв участь камерний оркестр ПАСО, художній керівник — Світлана Ричагова.

Ведуча Аліна Синяговська розповіла про віртуозів, які своїм талантом і новим баченням ламали усталені норми в мистецтві і в житті; про композиторів, які надихалися цими віртуозами і писали для них, паралельно створивши історію світової музики; про міфи, легенди і реалії з життя Великих скрипалів і музикантів.

Готуючись до цього складного, насиченого концерту відомий у Полтаві скрипаль-віртуоз Юрій Кириченко зазначав: “Я хочу показати у творах історію скрипкового виконавського мистецтва – як воно вдосконалювалось , як прогресувало, якими течіями рухалось. Я хочу відтворити Епоху Скрипки”.

Зала вибухала бурхливими оваціями – високий професіоналізм та натхнення, чуттєвість і тонкі стильові рішення вражали слухача. Тим більше було приємно, що в залі, окрім меломанів-любителів, було чимало професійних музикантів, які високо оцінили творчій вечір колеги.

“За півтори години у залі ми з вами прожили чотири століття історії скрипки”, – сказав після виступу головний диригент колективу, народний артист України Віталій Скакун.

Камерна зала Полтавського академічного симфонічного оркестру в останній час стала своєрідною творчою лабораторією, в якій музиканти оркестру дивують, надихають слухача, займаються просвітництвом, дарують радість справжнього високого мистецтва, якому віддано служать.

Марія Бойко

Фото: Богдана Громцева

Система Orphus Поделиться на fb