Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві Центр знань із неінфекційних захворювань продовжує серію тренінгів

На черговому тренінгу в Центрі знань із неінфекційних хвороб, що працює на базі КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я», були представлені півтора десятка територіальних громад із найвіддаленіших куточків Полтавщини – Лохвиці, Нових Санжар, Зінькова, Лютеньки, Білоцерківки, Пирятина, Лубен, Гадяча, Великої Багачки, Кобеляк.

Про це повідомили у КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради».

Навчання за темою «Важливі навички з подолання стресу» пройшли соціальні працівники, практичні психологи, інші фахівці з кількох центрів надання соціальних послуг та п’ятандцяти закладів інтернатного типу, неурядових організацій.

Учасники заходу опановували (поновлювали) прийоми протистояння стресовим ситуаціям під керівництвом психолога вищої категорії, начальника Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР» Наталії Супруненко та психолога, фахівця із соціальної роботи відділу підвищення професійної компетенції надавачів соціальних послуг Обласного центру соціальних  служб Людмили Дерев’янко.

Методика «заземлення» допоможе у стресових ситуаціях сконцентруватися на найважливішому – родині, хобі, щоденних ритуалах – і «знятися з гачка» дошкульних негативних спогадів, швидко долати «емоційні бурі».

Заняття в групах допомогли ближче познайомитися колегам із різних закладів, обмінюватися досвідом, обговорювати спільні проблеми. Ще одна методика – «створення простору» – також спрямована на
боротьбу з негативними думками та почуттями. Підсумок роботи підвела керівник Полтавського обласного центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва: «Синдром професійного вигорання сьогодні атакує всіх. Але ми – сильні, ми впораємося. Сподіваюся, що отримані чи поновлені на цьому тренінгу навички допоможуть вам і у практичній роботі, і в повсякденному житті. Аби такі зустрічі були кориснішими, якіснішими, чекаємо на ваші зауваження та пропозиції у анкеті зворотного зв’язку».

Кілька корисних цитат із тренінгу:

«Рано чи пізно погода завжди змінюється на сонячну».

«Навіть борщ, зварений у стані стресу, зазвичай виходить несмачний».

«Що б ми не робили, перебуваючи «на гачку» негативних думок, усе буде зроблено неякісно».

«Якщо єнот-полоскун у зоопарку не матиме, що полоскати, він власних дітей може «заполоскати» до смерті».

Довідково: Центр знань із неінфекційних захворювань (НІЗ) створений за підтримки україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». Цикл тренінгів щодо важливих навичок у період стресу спрямований на те, щоб навчити фахівців різних галузей, представників публічних професій і населення загалом зупиняти епідемію стресу. У подальшому це дозволить убезпечити багатьох людей від глибоких депресій, тривалого стаціонарного лікування і навіть випадків суїциду.

Система Orphus Поделиться на fb