Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу “Спомини. Життя в музеї”

У Полтаві відбулася презентація книги старшої наукової співробітниці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Галини Галян «Спомини. Життя в музеї».

«Наближення до золотого ювілею в музейній роботі стало поштовхом до материлізації спогадів про цікавих людей (художників, мистців, літераторів, майстрів, науковців, філософів), з якими звела доля, а також про професійні події, випадки, колізії», – розповіла про книгу авторка.

У виданні йдеться про музейні події з кінця 1971 року до початку 2022.

«Хочу показати сучасній молоді, як і чим жило музейництво в 1970-х роках за партійної доби, у складні 1980-ті та за роки незалежності України», – зазначила Галина Галян.

Видання книги вдалося реалізувати завдяки підтримці Катерини Кричевської-Росандіч (1921–2021 роки життя), яка мешкала у Сполучених Штатах Америки й була добрим другом краєзнавчого музею та полтавського видавця Олексія Петренка ТОВ «Асмі».

«Сьогодні видати книгу зовсім не просто. Війна… Немає працівників, коштів і можливостей. Але ми справилися. Кожна співпраця з такою видатною науковицею завжди цікава й сподіваюся, що вона не остання», – проголосив у вітальній промові Олексій Петренко.

Привітати авторку з цією подією прийшли її колеги, художники, науковці, мистці й знайомі.

«Галина Галян єдина з музейників Полтавщини, хто наважився подарувати нам такі спогади. Вона має багате й насичене життя прожите в стінах цього музею, яке продовжується й сьогодні. Їй було про що говорити, адже вона була і є оточеною плеядою видатних художників, академічних і народних майстрів, задіяна в усіх процесах які відбуваються в музеї впродовж півстоліття. Цю книгу вона писала через радість і біль отримані в музеї. Галина Галян – одна з тих діячів музейної справи, які вивищують цю справу, вони допомагають краще зберігати, популяризувати і доносити до всіх громадян України те, що ми робимо. Бо по суті ми зберігаємо ті скарби, які роблять мешканців України, власне українцями», – зауважив генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Олесь Пошивайло.

Багато теплих і приємних слів лунало в адресу Галини Галян. Ми щиро вітаємо колегу з ще одним видавничим досягненням і бажаємо незгасаючого творчого натхнення!

Світлана Пругло, інформаційна служба Національного музею гончарства

Система Orphus Поделиться на fb