Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві працює простір для вимушених переселенців з дітьми

Нещодавно в Полтавській області розпочала свою роботу БО «Луганське обласне відділення “Міжнародної благодійної організації “Благодійний фонд “СОС Дитяче Містечко”. Успішно працює й здійснює свою діяльність із серпня цього року в напрямі нагальних основних потреб сімей із дітьми, в тому числі й тих, які постраждали в наслідок бойових дій та мають статус внутрішньо переміщених осіб.

29 вересня заступниця начальника Полтавської обласної військової адміністрації Катерина Рижеченко з робочим візитом завітала до фонду, повідомили у Полтавській ОВА.

“Захист прав дітей, а також підтримка внутрішньо переміщених осіб – одні з пріоритетних напрямів роботи ОВА. Ми завжди готові до співпраці, інформаційної та адміністративної підтримки таких організацій. Діяльність фонду – це ще один вагомий ресурс для надання ефективної й дієвої допомоги нашим і дітям, і батькам під час війни. Вони так її потребують! Адже допомоги, підтримки, піклування, поваги, безпеки ніколи не буває забагато. Наш основний акцент – це діти. І ми зробимо все, щоб він не втрачався”, – зауважила Катерина Рижеченко.

Загалом організація “СОС Дитячі Містечка” працює 73 роки, діяльність в Україні розпочалася з 2003 року.

“Ми одна з найбільших в світі організацій, яка спеціалізується на сімейному вихованні дітей. Наша місія – підтримувати сімейні форми виховання: прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї, усиновлення. Це те для чого ми існуємо, – розповів директор Міжнародної благодійноі організації «СОС Дитячі містечка» України Сергій Лукашов. – В Україні ми маємо 8 офісів, як на заході, так і сході. Працюємо з ще 11 організаціями-партнерами. Також ми допомагаємо евакуюватися сім’ям з дітям із сходу фронтової зони та влаштовуємо їх як на заході країни, так і в Європі. У Полтаві будемо підтримувати родини внутрішньо переміщених осіб і місцеві теж”.

Тут сім’ї внутрішньо переміщених осіб із дітьми (від народження до 18 років) мають можливість отримати комплексну підтримку відповідно до індивідуальних потреб:

• психологічна підтримка дітей та батьків;

• педагогічна підтримка дітей та батьків (включаючи послуги логопеда, дефектолога, корекційного педагога);

• благодійна матеріальна та багатоцільова грошова допомога.

“Наразі в нас працює 6 соціальних працівників, із них 4 будуть працювати з сім’ями, які мають статус ВПО, і 2 – дитячими будинками сімейного типу. Плануємо підтримувати 70 % сімей ВПО і 30 % – місцевих родин. Також у нас працює 2 психологи, 2 соціальні педагоги, логопед та ще буде корекційний педагог”, – директор Луганського відділення МБО БФ «СОС Дитяче містечко» Людмила Харченко.

Переселенка з Харкова Тетяна Жим, привела сина Артема на зайняття до логопеда вперше. Говорить, що їй все подобається, дитина задоволена й вона планує продовжити заняття сина в цьому закладі.

У планах на найближчу перспективу БФ “СОС Дитячі Містечка” планує поширити свою діяльність і в громадах Полтавщини.

Зараз працюють за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 46в.

Контактні номери телефонів: +380 50 361 38 03, +380 50 361 38 05.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb