Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві нагородили представників туристичної галузі

27 вересня у  Всесвітній день туризму та День туризму в Україні представники галузі зібрались на урочистості до Полтавської обласної філармонії.  

Туристична галузь завжди об’єднувала активних, небайдужих, сильних та вмотивованих людей. Війна змінила туристичний запал на мотивацію рухати Україну до перемоги. Саме представники галузі туризму стали одними із перших, хто приєднався до лав ЗСУ, почав займатись волонтерством та робити все можливе, щоб здолати окупанта.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв.

Нині туризм в класичному його розумінні – майже на паузі. Туроператори, власники готелів та ресторанів від самого початку підтримують армію. Вони приймають у себе біженців та допомагають їм організовуватись чи пересуватися далі.

У Полтаві одним із таких закладів, що за місяці ескалації війни прийняв і продовжує приймати загалом вже понад 7 тисяч ВПО – комунальне підприємство «Об’єднане готельне господарство» (готель «Україна»).

«Перші тижні й місяці було неймовірно складно, колектив працював цілодобово. Люди їхали з рідними похилого віку, немічними, змореними, маленькими дітками, котами, собаками. Ми безкоштовно надавали прихисток, харчування, можливість відпочити й визначитися, куди рухатися далі. Нині залишилися ті, кому просто нікуди повертатися – домівки або зруйновані, або окуповані, чи знаходяться в зоні бойових дій. Надзвичайно приємно, що сьогодні у день професійного свята колектив готелю відзначили саме за підтримку переселенців», – говорить директор готелю «Україна» Людмила Бойко.

Багато туристичних компаній використали свої зв’язки за кордоном, щоб допомогти фронту та біженцям. З приходом війни багато свідомих фахівців туристичної галузі одразу перетворили свої офіси на волонтерський штаб. Тепер замість турів на море працівники компаній відправляють необхідне на фронт. Знайшлись і ті, хто задля емоційної підтримки внутрішньо переміщених осіб, організовують безкоштовні екскурсії чи невеликі подорожі рідними місцинами. Усе це демонструє, наскільки важливою є туристична галузь – не лише у мирні часи з метою популяризації України як туристичної цілі, але й у воєнні часи – аби допомагати.       

Директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА Ірина Удовиченко вручила нагороди і символічні подарунки найактивнішим представникам туристичної спільноти. Почесною Грамотою Полтавської обласної військового адміністрації відзначені:

Анастасія Городчаніна – екскурсовод, наразі знаходиться у лавах Збройних сил України;

Громадська організація  «МІСТО ХАБ» – перший в Полтаві проєкт імпакт-інвестицій, організатори численних благодійних заходів на підтримку Збройних сил України (грамоту отримала голова ГО – Марина Герасименко);

Марія Пісцова – завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, організаторка численних пілотних туристичних проєктів для внутрішньо переміщених осіб;

Колектив Комунального підприємства «Об’єднане готельне господарство», готелю «Україна» – за активну волонтерську позицію, надання прихистку та підтримку для внутрішньо переміщених осіб (грамоту отримала генеральний директор Людмила Бойко);

Олег Швидкий – старший науковий співробітник Хорольського краєзнавчого музею, наразі знаходиться в Збройних силах України (грамоту отримала директор Хорольського краєзнавчого музею Алла Кикоть);

Тетяна Шаховцева – голова Громадської організації «Дух нації», керівник Кременчуцького  волонтерського центру «Велес», директор ресторанного комплексу «Велес» за активну підтримку внутрішньо переміщених осіб;

Марина та Віталій Мостові – власники садиби сільського зеленого туризму «Золота сота» за відкриття волонтерського хабу та підтримку внутрішньо переміщених осіб.

«Хоч яким би не був складним час, сьогодні для нас важливо зберегти туристичну галузь, не втратити її, не згубити той потенціал, який був напрацьований протягом багатьох років. І у такі складні для нашої країни часи важливо підтримати та надихнути тих, хто у мирні часи працював над популяризацією туристичних магнітів Полтавщини, а зараз боронить країну. Для туризму останні три роки видалися кризовими – спочатку пандемія і її обмеження, а після цього велика війна. Але я вірю, що хоча цього року ми відзначаємо туристичні досягнення надзвичайно скромно, але після перемоги обов’язково зберемося всією туристичною родино, аби святкувати, планувати і втілювати нові чудові ідеї й проєкти. Впевнена, що всі зв’язки, що напрацьовані нині Україною в світі, значно розширять і її туристичний потенціал. А ми з вами знайдемо як вдосконалити також і внутрішній туризм, адже прекрасній Полтавській землі є що запропонувати гостям!» – привітала учасників зібрання директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА Ірина Удовиченко.

Мистецькі дарунки цього дня глядачам презентували – квартет камерного оркестру імені Дмитра Ахшарумова (керівник Лідія Шкаровська), співак Данило Ревека і чарівна Жанна Лтавська у супроводі шоу-балету «Флеш» (керівник Світлана Кутєпова).

Марійка Бойко

Система Orphus Поделиться на fb