Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Новоселівській громаді відкрили пам’ятний знак до 140-річчя Михайла Гаврилка

У Рунівщині Новоселівської громади відкрили пам’ятний знак до 140-річчя від Дня народження Михайла Гаврилка.

Про це повідомили у Департаменті культури і туризму Полтавської ОВА.

“Департамент культури і туризму долучився до урочистостей з нагоди відкриття пам’ятного знаку до 140-річчя від Дня народження Михайла Гаврилка у с. Рунівщина Новоселівської територіальної громади”, – йдеться у повідомленні.

Разом з урочистостями відбулися історико-культурний фестиваль “А ми тую стрілецьку славу збережемо!” та благодійний ярмарка-розпродаж.

Довідково: Михайло Гаврилко народився на хуторі Гаврилки неподалік Рунівщини. Навчався у Краківській академії мистецтв, стажувався в Парижі у відомого скульптора Антуана Бурделя. Автор пам’ятників Тарасу Шевченкові в Кіцмані і Косові, спроектував пам’ятник Кобзарю в Києві, який так і не дозволили встановити. Творець образів Івана Франка, Маркіяна Шашкевича та інших видатних українців. Один із організаторів Українських січових стрільців. Воював проти російських більшовицьких загарбників у складі Сірої дивізії Армії Української Народної Республіки, командував партизанським загоном Армії УНР на Полтавщині. Заарештований чекістами і після тортур страчений восени 1920-го у Полтаві. Російський окупаційний комуністичний режим знищив майже всю творчу спадщину Михайла Гаврилка.

Фото: фейсбук

Система Orphus Поделиться на fb