Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Лубнах презентували книгу поезій Тетяни Домашенко

6 вересня у Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика презентували нову збірку поетеси Тетяна Домашенко “Я – Україна”.

Вона могла б стати агрономом і вирощувати хліб. Або обрати шлях викладача християнської етики і вкладати у юні уми біблійну мудрість. Могла стати державним службовцем і віддати свої вміння державі. А вона стала поетесою – тому сіє в душі Боже зерно і плекає національну свідомість українців, викохує в їхніх серцях гідність, пошану до своєї нації і до себе самих. Вона – запальна, харизматична, емоційна та оптимістична Тетяна Домашенко, нову збірку якої під промовистою назвою “Я – Україна” презентували цього дня.

Про те, як щиро, з якою енергією та ентузіазмом Тетяна Домашенко віддається будь-якій справі, за яку береться, добре знає Олександр Печора, якому випала честь модерувати цей захід. А занять у неї немало: поетеса, громадсько-політичний діяч, засновниця та директор видавництва “Духовна Вісь” – здається, умістити стільки в одне життя неможливо. Та для Тетяни Михайлівни це звична справа, головне – робити те, що любиш. А у її любові до поезії не сумнівається ніхто, хто хоч кілька хвилин з нею поспілкувався. Адже поетеса навіть у повсякденності розмовляє віршами, здається, сама не помічаючи, як з її вуст постійно зриваються віршовані рядки, чи то з написаного, чи з майбутнього.

Збірка “Я – Україна” – це своєрідне продовження попередньої “Небесна Сотня воїнів Майдану”. До речі, саме з легкої руки Тетяни Домашенко з’явився термін “Небесна Сотня”. У збірці “Я – Україна” органічно поєднані нові твори, такі як “Буча”, створений у час переживань за дітей та онуків, що ледве втекли з-під окупації у далеку Італію, з написаними давно, як, приміром, пророчий вірш “Очищають Афган від афганців”, народжений у далекому 1995-му.

Назвою збірки стала цитата з вірша “Молитва України”, що був написаний у перший рік незалежності нашої держави, а пізніше український композитор Петро Деряжний з Австралії написав до нього музику, створивши пісню, що облетіла мало не весь світ. До слова, на музику покладено дуже багато поезій Тетяни Домашенко, деякі з них увійшли у книгу пісенної лірики, присвячену Раїсі Кириченко. Одну з пісень присутнім пощастило почути у виконанні самої авторки. Колекція поповнюється і вже є матеріал для доповненого пісенника.

Марія Бойко

Фото: Лубенська міська рада

Система Orphus Поделиться на fb