Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Цього року понад 645 млн. грн. єдиного податку сплачено до бюджетів ОТГ Полтавщини

В Головному управлінні ДПС у Полтавській області, на даний момент обліковуються 41 597 платників єдиного податку, в тому числі: першої групи – 6 453 платника; другої групи – 16 720 платників; третьої групи – 18 413 платників; четвертої групи 11 платників.

Джерело: Головне управління ДПС у Полтавській області

Згідно п.п. 291.4.1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02.12.2021 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно пп. 291.4.2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, згідно пп. 291.4.3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

До платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, згідно пп. 291.4.4 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України «Про фермерське господарство».

«3 початку року, завдяки співпраці податківців із представниками малого бізнесу, фізичними особами – платниками єдиного податку до бюджетів ОТГ Полтавської області сплачено 645,3 млн. гривень», – повідомив журналістам начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко.

Також Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує платникам користуватися інформацією з питань оподаткування лише з офіційних джерел: інформація щодо діяльності служби оприлюднюється на офіційних інформаційних вебпорталу ДПС; субсайту  Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС; офіційних сторінок у соціальній мережі Фейсбук. Працюють канали інформування ДПС  у Телеграм; You Tube або актуальну інформацію та консультації можна отримати, звернувшись до Контакт-центру ДПС за тел. 0800501007.

Система Orphus Поделиться на fb