Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Суд скасував дозволи на розміщення “Мобільних кав’ярень” у Полтаві

Полтавський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про визнання протиправними і скасування рішень Комісії з розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Полтави та паспортів прив’язки на “Мобільні кав’ярні – Coffeephone”.

Про це повідомили у пресслужбі Полтавської обласної прокуратури.

Пред’явлення позову обумовлювалося низкою порушень:

– минулого року вказаною Комісією в обхід Мораторію на розміщення нових стаціонарних тимчасових споруд фізичній особі-підприємцю надано дозвіл на продовження розміщення пересувних тимчасових споруд терміном на 1 рік, хоча фактично вони розташовані вперше;

– торговельні лотки є стаціонарними, процедура їх розміщення передбачає укладення договорів особистого строкового земельного сервітуту, чого не зроблено;

– переважна кількість споруд розташована в комплексній охоронній зоні Полтави, що порушує історичне середовище міста.

“Таким чином, у суді першої інстанції прокуратура відстояла інтереси територіальної громади щодо скасування дозволів на розміщення “Мобільних кав’ярень”, – наголосили у пресслужбі обласної прокуратури.

Довідково: відповідно до ст. 98 Земельного кодексу України право земельного сервітуту – це право власника або землекористувача земельної ділянки чи іншої заінтересованої особи на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).

Рішенням 13 сесії VII скликання Полтавської міської ради від 22 грудня 2017 року введено Мораторій на розміщення нових стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у комплексній зоні «А», яка включає центральну частину міста з прилеглими кварталами.

Фото: прокуратура

Система Orphus Поделиться на fb