Ви тут:
Суспільство Україна 

Словенія передасть Україні 28 танків

Словенія передасть Україні 28 танків M-55S. В обмін на це країна отримає від Німеччини 40 військово-транспортних машин. Про це домовились канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Словенії Роберт Голуб, 19 вересня під час телефонної розмови.

Про це пише “Прямий“.

“Українська сторона отримає 28 словенських танків M-55S. Натомість Словенія отримає 40 німецьких військово-транспортних машин, а саме 35 важких навантажувачів та п’ять важких цистерн для води. Цей “круговий обмін” зміцнить співпрацю в галузі оборони між Словенією та Німеччиною”, — йдеться у повідомленні.

Танки M55S залишилися в Словенії після відходу югославської армії. У середині дев’яностих Міноборони Словенії вирішило модернізувати їх. Реконструкція резервуарів обійшлася більш ніж в 52 мільйони євро, її проводили у співпраці з ізраїльськими компаніями до 2001 року. Тоді відремонтували 30 резервуарів. Згідно з початковими планами, танки повинні були використовуватися до 2015 року, але в 2006 році вони були виведені з активного використання й “законсервовані”. Словенія хотіла продати їх в 2018 році, але отримала тільки одну пропозицію. Тоді танк з боєприпасами та спорядженням, продали за стартовою ціною в 820 000 євро, — пише державне мовне агентство Словенії RTV SLO.

Система Orphus Поделиться на fb