Ви тут:
Суспільство 

Що треба зробити 26 вересня, аби відновити гармонію в родині: народні прикмети

У церкві 26 вересня вшановують пам’ять святого Корнилія, який жив у I столітті на території Риму.

У Новому Завіті сказано, що відомий він своїм праведним життям, але був “благочестивим і тим, хто боїться Бога” – саме так називали людей, що були язичниками, шанували Бога Ізраїлю, але не були членами іудейської громади. Одного разу уві сні побачив Господа. Той сказав йому, щоб Корнилій покликав Петра, який розповість, як очистити себе і свій будинок.

Петру теж було чудове бачення якраз в той момент, коли посланці від Корнилія йшли за ним. Апостол Петро погодився піти в будинок Корнилія, його там прийняли радо. Люди пили, їли і славили Господа на різних мовах. Петро забрав Корнилія з собою і звів в єпископи. Корнилій чесно служив Господу, за багато років звернув сотні язичників в християнство, подорожував з проповідями по світу. Помер мирно.
Іменини відзначають Олександр, Валеріан, Єрофій, Ілля, Леонтій, Лук’ян, Микола, Петро, Степан, Юліан.

Наші пращури взяли до уваги не житття святого Корнилія, а його ім’я, в якому побачили зв’язок зі словом “корінь”. Тому до дня святого приурочено прибирання всіх коренеплодів – картоплі, редьки, моркви, брукви, хрону, крім ріпи. Вважалося, що від цього дня припиняють рости усі рослини.

З отриманих овочів готували різноманітні страви. В особливій пошані була редька. Цей коренеплід, що володіє цікавим смаком, є джерелом корисних речовин і вітамінів, необхідних для організму.

Люди вірили, що саме сьогодні йде останній теплий дощик, потім вода вже буде холодною. А також, за повір’ям, дощ не просто ллє, а так, що його цівки сходяться хрест-навхрест на землі, затягуючи їй рани, яких люди завдали їй літом і весною. Кажуть, що після Корнилія корінь не росте, а гине. Саме тому 26 вересня прагнули закінчити всі роботи в полі, зібрати урожай.

Якщо в цей день іде теплий дощ – цього року він буде останнім. Вийти під такий дощ – хороша прикмета. Вважається, що він заряджає людину силою на весь рік і позбавляє від поганих думок. Якщо на Корнилія всі граки полетять на південь – скоро піде сніг.

Щоб відновити гармонію в родини, наші предки вважали, що в цей день потрібно розрізати ріпу навпіл і змастити розріз медом, а половинки скласти. А за три години потрібно сісти зі своїм коханим за стіл і кожному з’їсти свою половину ріпи. А щоб позбутись надокучливого залицяльника, йому треба дати скуштувати страву з редьки без меду, і за деякий час він залишить вас у спокої.

У цей день небажано грати весілля, свататися або влаштовувати галасливі вечірки. Якщо уникнути цього не можна, то церква рекомендує зробити який-небудь благородний вчинок, тоді заборона буде знята.

У цей день:

1995 – Україну прийняли до Ради Європи;

2017 – Пожежа на складі боєприпасів у Калинівці. У зону ураження вибухонебезпечних речовин і предметів, які були на цих військових складах потрапили населені пункти в радіусі 5 км. Внаслідок пожежі вибухнуло від 32 до 40 тисяч тонн снарядів, в основному — танкові.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb