Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Що ми знаємо про гроші?”: у Полтаві дітям провели цікаву зустріч

19 вересня в відділі читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва в межах правознавчого клубу “Феміда” відбувся пізнавально-правовий навігатор “Гроші у нашому житті”.

Присутніми на заході були учні 6 класу ЗОШ № 5, класний керівник Наталія Лісова. Засідання клубу проводила завідувач відділу читальних залів пані Олександра Бондар. Говорили про гроші, як невід’ємну частину сучасного життя людини: за них ми купуємо необхідні речі (одяг, взуття, продукти, сплачуємо за послуги та проїзд в транспорті).

Людей завжди цікавила історія грошей. Первісним людям гроші не були потрібні, адже все необхідне вони отримували від природи, але з розвитком суспільства людям необхідно було винайти щось таке, що дозволяло б не прямо міняти предмет на предмет, а спочатку обміняти речі на щось універсальне, що підходить усім. І таким універсальним засобом стали перші гроші (це були шкури тварин, боби какао, черепашки каурі).

Приблизно в 2500 році до нашої ери у Єгипті та в деяких країнах Азії для оплати товарів почали використовувати різні метали: золото, срібло, мідь. Спочатку це були злитки, потім – монети. У київській Русі також був прямокутний злиток срібла масою близько 200 г із печаткою князя, який називали гривнею. Золоті і срібні монети дуже цінувалися і тому люди іноді на всяк випадок закопували їх в землю чи ховали в інший спосіб. Зараз люди іноді знаходять ці скарби (такі випадки регулює Цивільний кодекс України ст. 343).

Перші паперові гроші були в Китаї. На території України паперові гроші з’явилися у 18 столітті. Кожна країна має свої національні гроші. Національна валюта України – гривня. Вона введена в обіг в 1996 році. Дітям показали купюри номіналом 1 гривня, 2, 5, 10, 20, 50, 100 , 200, 500 і розповіли, хто зображений на кожній з цих купюр. А ще про те, що гроші має право випускати тільки держава на спеціальному папері і з високим рівнем захисту. Підробка грошей – це кримінальний злочин.

За покупки ми можемо розраховуватись будь-якими грошима – паперовими, металевими, великими купюрами і дрібними монетами, головне не фальшивими і не дуже забрудненими. Якщо ми не заплатимо за товар в магазині то це – крадіжка. Крадіжка – це злочин. І за нього теж передбачена кримінальна відповідальність від штрафу до 3 років позбавлення волі.

“Клуб “Феміда” діє з 2003 року, презентуючи цікаві правознавчі теми. Наша спільна мета – популяризація літератури з правової тематики та зустрічі з цікавими людьми. Онлайн та офлайн формат не має значення, головна мета поширення правових знань серед молоді!”, – розповіла завідувачка відділом соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.Гончара Наталія Рисенко.

Марія Бойко

Фото: Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. О.Гончара

Система Orphus Поделиться на fb