Ви тут:
Суспільство 

Що можна робити 7 вересня, а які справи краще перенести: народні прикмети

7 вересня православні християни вшановують пам’ять Святого Тита. Він був одним з 70 апостолів, що проповідували християнство.

Народився Святий Тит на острові Крит та був учнем Святого Павла. Разом з Павлом він подорожував по Греції й виконував доручення свого наставника. Святий Павло призначив Тита єпископом на острові Крит. В цьому статусі він перебував до самої смерті (відомо, що прожив Святий Тит 107 років).

Також цього дня вшановують пам’ять ще одного святого — Варфоломія. Він проповідував християнство у Вірменії. Відомо, що його схопили на території Баку й піддали численним мукам за віру у Христа.

У народі цей день називали Варфоломіїв день або Листопадник. Вважалося, що з цього періоду саме час збирати гриби. Жінки та діти відправлялися в ліс по гриби. Люди прокидалися якомога раніше, щоб зібрати великий врожай. Вони приносили додому величезні кошики наповнені грибами, смажили їх та накривали столи з сезонними частуваннями. Проте малих дітей до лісу брати не радили, «щоб не забрав лісовик».

Щоб не залишитися без грошей на довгий час, не можна спати допізна. Краще встати заздалегідь та відправитися за грибами.

7 вересня вважали сприятливим днем для значних покупок та далеких поїздок.

Господиням слід залучити в своє життя фінансовий успіх завдяки прибиранню в будинку.

Цього дня під час дощу заборонялося проводити магічні й лікувальні ритуали, бо дощова вода їх змиє. Не можна було будувати будинки, бо вважалося, що будинок довго не простоїть.

Раніше вважалося, що день був останнім днем, коли можна заготовлювати соління на зиму, тому люди дуже поспішали зібрати та законсервувати останні фрукти, овочі та гриби. Та й не дивно, бо цієї пори вже й приморозки подекуди можливі.

В цей день можна було вмиватися срібною водою — це дасть людині красу та здоров’я на цілий рік.

Раніше існувало повір’я, згідно з яким людина, народжена на день Варфоломія, в зрілому віці знайде величезне щастя.

Народний прикметник розповідає, якщо після обіду дощ — провісник затяжних дощів до кінця місяця. Стовбури дерев тріщать — погода буде суха та тепла. Ворони голосно каркають — до проливного дощу. Великий врожай грибів — до затяжної та холодної зими.

В день пам’яті святих мучеників Варфоломія й Тита люди спостерігали за опалим листям. Якщо воно падало «обличчям» вгору — погода буде прохолодною, а якщо вниз – теплою.

В історії цей день відомий тим, що 1792 року перша група колишніх запорозьких козаків під керівництвом полковника Сави Білого висадилася у Тамані. Саме цей день вважають початком заселення Кубані українцями.

Система Orphus Поделиться на fb