Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ знешкодила 35 ботоферм та ініціює посилення відповідальності за їх створення

З початку 2022 року кіберфахівці Служби безпеки України знешкодили 35 ботоферм.

Про це начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк заявив в ефірі національного телемарафону, інформує СБУ.

«З початку роки ми припинили функціонування вже 35 ботоферм. Тобто департамент кібербезпеки системно протидіє інформаційній агресії російської федерації, не допускаючи розхитування суспільно-політичної ситуації в нашій державі», – підкреслив він.

Зокрема, тільки за останні кілька днів викрито ботоферми на Київщині, Одещині та у столиці, які серед іншого дискредитували українських захисників, поширювали панічні настрої та розганяли російські наративи.

За словами Іллі Вітюка, ботоферми зазвичай створюються, як шахрайський інструмент масштабування інформаційного впливу на певні аудиторії.

При цьому відповідальність за такий злочин має бути посилена.

Адже на сьогоднішній день створення ботоферми класифікується, як несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних мереж (ст. 361 Кримінального кодексу України) і карається штрафом або ж позбавленням волі від 2 до 6 років максимум.

Водночас чимало ботоферм працюють на російські спецслужби. А отже кваліфікувати такі дії вже варто, як пособництво державі-агресору чи й державну зраду, що тягне за собою значно вищий рівень відповідальності.

«Наші спеціалісти напрацьовують відповідні ініціативи та зміни до законодавства. Ми вважаємо, що необхідно виділити питання кваліфікації дій – зокрема, створення та функціонування бото- і тролеферм – в окремий склад злочину з огляду на його суспільну небезпеку, особливо у військовий час», – зазначив Ілля Вітюк.

Він нагадав, що кібервійна для України розпочалася ще у 2014 році, і рф використовує в ній різноманітні інструменти впливу.

Система Orphus Поделиться на fb