Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Розробили проєкт концепції експозиції Музею визвольної боротьби ХХ-XXI століть, – голова Полтавської облради

9 вересня під головуванням першого заступника голови обласної ради Олександра Лемешка в онлайн режимі відбулося третє засідання робочої групи з обговорення пропозицій щодо створення музею окупації радянської доби.

У засіданні взяли участь члени робочої групи: депутат обласної ради Микола Кульчинський, історики, краєзнавці, архітектори, представники Українського інституту національної пам’яті, Департаменту культури і туризму обласної військової адміністрації, Управління майном обласної ради, працівники виконавчого апарату обласної ради.

“Сьогодні робоча група обласної ради розглянула проєкт концепції даного музею, в основі якого – боротьба за незалежність, права і свободу людини, мову, культуру українців у ХХ-XXI століттях”, – повідомив у своєму telegram-каналі голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Також голова Полтавської обласної ради розповів, що до обласної ради звернулися представники Музею важкої бомбардувальної авіації –  філії Національного військово-історичного музею України з пропозицією щодо розташування майбутнього музею з робочою назвою Музей визвольної боротьби ХХ-XXI століть (“Шлях до Незалежності”) саме на території  Музею важкої бомбардувальної авіації. Також були зустрічі з даного питання з керівництвом обласної військової адміністрації, Міністерства оборони України. 

Під час засідання члени робочої групи висловили своє бачення концепції майбутнього музею, остаточної назви тощо, а також рекомендацій Експертної ради Міністерства культури та інформполітики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму щодо подальшого існування в публічному просторі Полтави пам’ятників, встановлених у часи російської імперії та пов’язаних з перемогою Росії у Полтавській битві 8 липня 1709 року над союзними військами України та Швеції.

Фото: telegram Олександра Біленького

Система Orphus Поделиться на fb