Ви тут:
Суспільство 

Російські військові просили Путіна про відступ з Херсона, він особисто наказав утримувати місто – NYT

Президент РФ Володимир Путін останніми тижнями включився у стратегічне планування війни в Україні.

Про це пише New York Times, посилаючись на американських чиновників та дані американської розвідки, повідомляє “Прямий“.

За інформацією видання, Путін особисто відхилив прохання військових про відступ із Херсона, який дозволив би російським військовим організовано відступити за Дніпро, зберігши техніку та особовий склад.

Однак такий відступ став би ще одним принизливим публічним визнанням поразки у війні та приніс би Україні другу велику перемогу за один місяць, йдеться у статті.

Джерела New York Times, знайомі із секретними розвідданими, заявили, що Путін відводить собі ще важливішу роль у війні – у тому числі каже військовим, що стратегічні рішення на місцях мають прийматися особисто ним.

“Неприйняття паном Путіним виведення військ з Херсона також призвело до зниження морального духу серед російських військовослужбовців, які здебільшого були відрізані від своїх ліній постачання та які, схоже, вважають, що можуть залишитися у скрутному становищі”, – зазначили у виданні.

Крім того, New York Times пов’язує рішення про часткову мобілізацію в Росії з тим, що Путін зосереджений на перемозі за будь-яку ціну, а російська армія наразі перебуває у сум’ятті.

Система Orphus Поделиться на fb