Ви тут:
Суспільство Україна 

Рада ЄС надасть Україні 5 млрд євро додаткової макрофінансової допомоги

20 вересня Рада Європейського Союзу схвалила рішення про надання Україні в терміновому порядку додаткової макрофінансової допомоги в розмірі 5 млрд євро.

Джерело: АрміяInform

Термінова допомога у вигляді довгострокових кредитів розміром 5 млрд євро на пільгових умовах — другий етап реалізації запланованої макрофінансової допомоги ЄС Україні на суму до 9 млрд євро, оголошеної Європейською комісією від 18 травня 2022 року та схваленою Радою ЄС 23-24 червня 2022 року.

Крім того, ухвалене сьогодні рішення надає бюджету ЄС кошти для покриття ризику збитків за цими додатковими кредитами, а також кредитом у розмірі 1 млрд євро, схваленим 12 липня 2022 року. Останній був повністю освоєний двома траншами 1 та 2 серпня 2022 року.

Як повідомляється, ухвалене рішення сприяє реалізації й третього етапу запланованої повної макрофінансової допомоги Євросоюзу на додаткову суму до 3 млрд євро.

Ця фінансова допомога доповнює іншу підтримку ЄС Україні у гуманітарній, митній та оборонній сферах, а також у сфері розвитку.

До кінця року Національний банк України очікує надходження анонсованого раніше офіційного фінансування на загальну суму близько 12 млрд доларів, у тому числі 8 млрд євро в межах програми макрофінансової допомоги від ЄС.

Система Orphus Поделиться на fb