Ви тут:
Суспільство Україна 

Псевдореферендуми націлені на внутрішню аудиторію РФ – ISW

Підготовка Росії до псевдореферендумів на окупованих територіях України 23-27 вересня націлена на стимулювання добровільного призову всередині РФ. З тією ж метою в російській армії посилили покарання за дезертирство.

Про це повідомили в Інституті вивчення війни США (ISD), пише “Прямий“.

“Путін і його радники, очевидно, зрозуміли, що нинішніх російських сил недостатньо, щоб завоювати Україну, і що зусилля зі швидкого створення великих сил шляхом добровільної мобілізації досягають кульмінації, не відповідаючи потребам російської армії. Отже, Путін, ймовірно, створює правові й інформаційні умови для поліпшення формування російської армії, не вдаючись до розширеного призову, змінюючи баланс батога та пряника, який Кремль використовує для стимулювання добровільного призову”, — зазначили аналітики.

Путін сподівається, що зможе закликати росіян піти на “захист” нібито “російських народів” на “новоприєднаних” територіях, але його зусилля будуть марними через брак часу й ресурсів.

“Путін, ймовірно, сподівається, що збільшення самомобілізації й придушення російських сил, які не бажають цього, дозволять йому взяти решту Донецька та захистити окуповані Росією частини Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Він помиляється. Путін не має ані часу, ані ресурсів, потрібних для створення ефективної бойової сили. Але Путін, найімовірніше, почекає, щоб побачити, чи увінчаються успіхом ці зусилля, перш ніж або піти на подальшу ескалацію, або звинуватити у своєму провалі цапа відбувайла. Найімовірнішим його цапом відбувайлом є міністр оборони Сергій Шойгу і міноборони Росії. Повідомлення про те, що Шойгу супроводжуватиме Путіна під час виступу Путіна, про який було оголошено, а потім відкладено 20 вересня, свідчать про те, що Путін мав намір зробити Шойгу обличчям поточних зусиль”, — пояснили в ISW.

Крім того, завдяки “приєднанню” українських земель до РФ очільник Кремля спробує подати контрнаступ ЗСУ й звільнення окупованих територій як напад на Росію.

Система Orphus Поделиться на fb