Ви тут:
Анонс Культура Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на прем’єру документального фільму про Олеся Гончара

Українська прем’єра документального фільму “Олесь Гончар. Слово як зброя” відбудеться у Полтаві 28 вересня о 19-00 в кінотеатрі “Wizoria-Колос”.

Цей фільм з тріумфом був презентований у 15-ти країнах світу, а прем’єрний показ в Україні відбудеться у Полтаві.

“Олесь Гончар. Слово як зброя” — український повнометражний документальний фільм режисерки Катерини Стрельченко у жанрі біографічної історичної драми. Створений продакшн-студією “12-й кадр” за підтримки програми “Культурна столиця” (м. Дніпро).

Фільм розповідає про життя Олеся Терентійовича Гончара, його письменницьку і громадську діяльність, роль в українській культурі та відтворенні Незалежності України.

За сюжетом п’ятеро студентів Дніпровського університету імені Олеся Гончара відправляються у мандрівки, аби на власні очі побачити знакові для літератора місця: у Дніпрі, Харкові, на Полтавщині, у Новомосковську та Києві.

Створені художні реконструкції дають можливість відчути атмосферу минулих літ, зрозуміти мотивацію Гончара, його життєві дилеми на різних життєвих етапах. Роль «душі Гончара» у моновиставі на основі щоденників і листів зіграв актор Дніпровського драматичного театру ім. Т. Шевченка Олег Олексишин.

Інтерв’ю з експертами, очевидцями, родичами Гончара стали основою для аналізу причинно-наслідкових зв’язків у біографії Гончара, історії України, української культури.

У фільмі згадуються події, які відіграли значну роль у житті Олеся Гончара: Голодомор, Німецько-радянська війна 1941—1945 рр, в тому числі німецька окупація Харкова, V з’їзд Спілки письменників України, створення “Листа творчої молоді Дніпропетровська”, Революція на граніті, проголошення Незалежності України.

Стрічка також розповідає про роботу над знаковими творами Олеся Гончара: новелою “Модри Камінь”, трилогією “Прапороносці”, романом “Собор” та іншими, а також про наслідки публікації цих творів для самого автора і для України.

Система Orphus Поделиться на fb