Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські лісівники розповіли, як придбати дрова за пільговою ціною

Опалювальний сезон незабаром, а тому у Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства детально роз’яснили, як придбати дрова за пільговими цінами.

З метою надання підтримки населенню при оплаті житлово-комунальних послуг, в придбанні твердого палива та скрапленого газу діє державна програма житлових субсидій та пільг населенню.

Особливості надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу для пільговиків, які мають відповідне право згідно з чинним законодавством, встановлені Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабміну від 17 квітня 2019 року №373.

Умови надання громадянам житлової субсидії визначає Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Право на отримання субсидії або пільги на придбання твердого палива мають сім’ї (пільговики), які проживають у житлових приміщеннях, в яких не надається послуга з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовуються природний газ або електрична енергія для індивідуального опалення.

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом затверджені Постановою Кабміну від 23.04.20212 №356 та складають:

для надання пільг – 1 тонна твердого палива на домогосподарство в рік

для надання житлових субсидій – 2 тонни твердого палива на домогосподарство на рік.

Для призначення субсидій (пільг) на придбання твердого палива слід звернутися до виконавчих органів місцевого самоврядування за місцем проживання.

Яка ситуація з дровами

Ажіотаж на ринку дров, дійсно, спостерігається, але ресурс є, запевнив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

Зараз працюють над створенням інтернет-магазину “ДроваЄ”.

“Але запевняємо: дров вистачить всім. Ми підійшли до цього питання завчасно. Не переживайте, українські ліси не будуть бездумно пущені під сокиру. Ресурс є. На 10 млн га лісів щорічно приростає близько 40 млн м3 деревини. Враховуючи сьогоднішню ситуацію, запит від ОВА оцінюється у 5,5 млн м3. 1,7 млн м3 уже заготовлено та реалізовано. За дорученням Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця ми зараз працюємо над створенням інтернет-магазину “ДроваЄ”. Це значно спростить процес купівлі дров. Плануємо запустити його до опалювального сезону. Ціна на дрова різниться в залежності від регіону і залежить від вартості заготівлі. У середньому, 1 куб дров’яної деревини, яка знаходиться в лісі, коштує близько 1100 грн. За потреби, споживач додатково сплачує транспортування і розколку дров. На ринку багато спекулянтів. Тому рекомендую купувати дрова саме у лісництвах. Всі контакти відповідальних осіб опубліковані на сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарства та лісгоспів”, – зазначив Юрій Болоховець.

Система Orphus Поделиться на fb