Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавка Тетяна Луньова стала стипендіаткою Британської академії

26 вересня оприлюднено ще шість імен українських учених, які стали стипендіатами “Програми підтримки дослідників, які опинилися в ситуації ризику”, ініційованої та реалізованої Британською академію спільно з Радою для вчених груп ризику за підтримки Академії Медичних наук, Королівської академії інженерної справи та Королівського товариства Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії.

Запущена в квітні 2022 року, схема “Програмою підтримки дослідників, які опинилися в ситуації ризику” допомагає дослідникам продовжувати роботу разом із партнерською установою Великобританії. За цією схемою стипендії надають фінансову підтримку дослідникам та їхнім родинам, включаючи зарплату, витрати на дослідження та витрати на проживання. У перших чотирьох вікнах подання 87 стипендій було присуджено дослідникам у галузях фізики, біології, медицини, інженерної справи, гуманітарних і соціальних наук, які співрпцюють з 42 приймаючими установами Великобританії. Схема залишається відкритою для подачі заявок, наступний термін подачі – 12 жовтня. Цю програму підтримують Міністерство бізнесу, енергетики та промислової стратегії, Міністерство закордонних справ, Співдружності та розвитку, Фонд Наффілда та SAGE Publishing Ltd. Її було створено у відповідь на пряму загрозу дослідникам в Україні, але Британська академія має намір розширити цю схему та шукає спонсорів для реалізації цих планів.

Одними з перших українських науковців, котрі отримали стипендії за програмою “Програми підтримки дослідників, які опинилися в ситуації ризику”, стали історики, інженери з кібербезпеки, медичні генетики, музикознавці та вчені з галузі харчових технологій.

Тетяну Луньову в Полтаві знають, як дитячу письменницю, громадську діячку і доцентку кафедри англійської та німецької філології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Вона подала заявку на участь у програмі у перше вікно спільно з колегами з Університету м. Йорк, з якими підтримує багаторічні професійні зв’язки. Наразі вона перебуває у м. Йорк і здійснює дослідження у співпраці з доценткою кафедри освіти Університету м. Йорк, докторкою філософії Урсулою Ланверс. Дослідження присвячене вивченню особливостей опанування академічного англомовного письма студентами, які вивчають англійську мову як іноземну, і відзначається високою актуальністю в галузі мовної освіти. В університеті м. Йорк Тетяна Луньова бере участь у методичних семінарах для викладачів і опановує сучасні комп’ютерні програми проведення дослідження.

Полтавка Тетяна Луньова приїхала до Йорка на початку червня і включилася не лише до науковго життя Університету м. Йорк, а й до суспільного та культурного життя міста. Вона стала членкинею громадської організації “Йорк для Європи” і взяла активну участь в акції “Йорк з Україною!”, проведену в День Незалежності України.

“Відчуваю глибоку вдячність до колег з Університету м. Йорк та Британської академії за підтримку, яка дозволяє продовжувати професійний розвиток і вдосконалювати дослідницьку майстерність у непростий час”, – ділиться емоціями Тетяна Луньова.

Українські дослідники, зацікавлені в участі в програмі, можуть знайти всю необхідну інформацію щодо подачі заявки на веб-сайті Британської академії.

Марія Бойко

Система Orphus Поделиться на fb