Ви тут:
Суспільство 

Осіннє рівнодення: що потрібно обов’язково зробити 22 вересня

У четвер, 22 вересня, православна церква вшановує пам’ять святих Іоакима і Анни — батьків Богородиці. Це ще й день осіннього рівнодення, тому вшановували сонце і просили його «накопичити сил і прогнати підступаючу до воріт темінь».

Праведні Іоаким і Анна були батьками матері Ісуса Христа – Діви Марії. Іоаким походив з царського роду, Анна – з родини священика. За благочестиве життя вони удостоїлися честі стати батьками Богородиці. Пам’ять святих вшановується на наступний день після свята Різдво Пресвятої Богородиці.

Іменини в цей день святкують Афанасій, Василь, Ганна, Григорій, Дмитро, Захар, Йосип, Микита, Олександр, Олексій, Сергій.

У минулі часи пари, які нещодавно одружилися, пригощали 22 вересня свою рідню. До молодятам сходилися всі знайомі і родичі «молодих відвідати, подивитися на їх життя-буття, розуму навчити».

Молода господиня випікала пироги, якими пригощала всіх своїх родичів. Вважалося, що це забезпечить міцне здоров’я та благополуччя як молодій сім’ї, так і їх близьким. Також готували ситний обід, після якого жінка демонструвала гостям все своє господарство. Її чоловік гостей водив на двір, показував їм в сараях зимову і літню упряж, в коморах жито, а в саду наливав присутнім пиво з бочки. За звичаєм гості повинні були хвалити господарів і давати їм слушні поради.

Жителі сіл в цей день заготовляли дрова. Влітку і на початку місяця часу на це не вистачало, тому що потрібно було збирати урожай і здійснювати інші сільськогосподарські роботи. Але так як холоди уже наближалися, люди намагалися якомога більше наробити дров і скласти їх в сараї. Взимку ж зазвичай заготовляли дрова на наступний рік. За літо вони встигали добре висохнути. Погано висушена деревина погано розгорається, коптить і не дає потрібної кількості тепла.

На млинах, домашніх круподерках і крупорушка починали обдирати просо, овес і ячмінь, мололи пшеницю на крупу.

Пращури вважали, що в цей день не варто починати нічого нового, якщо справа стосується роботи. Зате можна зав’язувати романтичні відносини. Як і в будь-яке інше православне свято, сьогодні небажано нецензурно висловлюватися і сваритися. Не беріть сьогодні гострі предмети в руки і перенесіть на іншу дату фізичні навантаження. Сьогодні варто провести вдома генеральне прибирання, викинути всі непотрібні речі. Не зайвим буде і відпустити старі образи, озвучивши слова подяки близьким людям.

Спостерігали за природою.

Якщо з модрини ще не всі голки обсипалися, то взимку буде багато снігу, але він буде швидко танути. Багато лушпиння на цибулі – зима буде холодною. Листя з вишні ще не опало – до теплої погоди. Багато павутини сьогодні – зима настане скоро і буде морозною.

Цього дня в історії закарбувались такі визначні події:

1002 — заснували місто Хотин (Чернівецька область);

1955 — в Криму біля Бахчисарая відкрили найбільшу в СРСР астрофізичну обсерваторію.

Система Orphus Поделиться на fb