Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Опалювальний сезон на Полтавщині розпочнеться вчасно, – Дмитро Лунін

На сьогодні у Полтавській області до опалювального сезону лікарні повністю готові, освітні заклади – на 85%, житлові будинки – на 98%, теплові мережі – на 100%.

Про це під час брифінгу 29 вересня повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Начальник ОВА зазначив, що наразі в області до опалювального сезону підготовленні усі котельні, окрім Кременчуцької ТЕЦ.

“ТЕЦ зруйнована внаслідок ракетних ударів російських окупантів. На сьогодні у Кременчуці в інших місцях відновлюємо та встановлюємо резервні й альтернативні котельні. Загалом Полтавщина на 98% готова, тож опалювальний сезон розпочнемо вчасно”, – розповів Дмитро Лунін.

Щодо підготовки до опалювального сезону у Кременчуці, то Уряд спрямував 86 мільйонів гривень, ще 80 мільйонів – з обласного бюджету. Крім того, виділяють кошти й з міського бюджету.

“Зокрема, з обласного бюджету спрямували 80 мільйонів гривень на два котли. Сподіваюсь, що протягом жовтня-листопада їх буде змонтовано. Також надана допомога 12 мільйонів – для ремонтів мереж та систем теплопостачання Кременчука. Тобто, ресурсом забезпечені. У місті мають розгорнути резервні та альтернативні системи теплопостачання. Все йде за графіком. Щотижня проходять наради. Ситуацію контролюємо”, – зазначив він.

Крім того, начальник ОВА повідомив, що у разі ракетних ударів рашистів, мають плани дій та резервний фонд.

“Якщо швидко зможемо відновити систему опалення, то так і будемо працювати. Будемо дивитися по ситуації. Якщо ж не вдасться відновити, то евакуйовуватимемо людей. Маршрути евакуації пророблені та прораховані. Область відпрацювала шляхи вирішення надзвичайних ситуацій. Також відпрацювали дії внаслідок російських ракетних ударів по ГЕС”, – пояснив Дмитро Лунін.

Читайте також: Пробні пуски котелень “Полтаватеплоенерго” розпочне наприкінці вересня: графік

Також зазначив, що у разі надзвичайних ситуацій спочатку евакуйовуватимуть людей до населених пунктів у межах області.

“А потім, якщо не зможемо впоратись з кількістю евакуйованих. Зокрема, надати відповідні умови, то проводитимемо евакуацію по країні. Впевнений, що пройдемо опалювальний сезон. Але він буде нелегким”, – додав він.

Система Orphus Поделиться на fb