Ви тут:
Суспільство 

Микита Гусятник: що не можна робити 28 вересня

Православна церква 28 вересня вшановує пам’ять святого великомученика Микити Готського. Він був гот за походженням. Пізніше прийняв християнську віру і поширював її серед людей, що жили на берегах Дунаю.

У ті часи такою ж метою задався і єпископ Урфіл, який створив готську абетку і переклав безліч грецьких книг на готську мову. Афанарик – правитель готів почав гоніння на навернених християн, а Микита звинуватив його у вбивствах невинних людей. Його спіймали і катували, але від віри він не зрікся. В кінці його кинули в піч, де він і помер.

Іменини відзначають Василь, Матвій, Олександр, Семен, Федір та Марія.

28 вересня наші предки називали “Микита Гусятник”, тому що в цей день потрібно і можна різати гусей. З них потім готують смачні страви, деякі частини тушки заготовляють на зиму. Також цього дня люди починали стригти овець і збирати ріпу. Потім коренеплід варили, парили, їли сирим або робили кашу.

Але категорично не рекомендується займатися якимись серйозними справами, їх варто відкласти. Фарбувати і стригти волосся також краще іншим разом. Якщо ви затіяли генеральне прибирання – постарайтеся перенести його на більш вдалу дату.

Прикмети сьогодні майже всуціль про гусаків та свійське птаство.

Гусак лапу підняв – до холоднечі. Гусак ніс ховає під крило – до ранньої зими, у воді хлюпочеться – до потепління. Гусаки високо летять – до весняного повноводдя.

На дворі стоїть ясна погода – до вітряного дня. Дощ іде – до пізньої та сирої весни. Багато мурашників у лісі – до холодної зими. Качки пірнають у ставку – до дощу.

Якщо на Микиту гусак пропав, то його водяний забрав. Дикі гуси на землі сидять – до теплої осені.

Народились 28 вересня:

1887 – Дмитро Дяченко, український архітектор і громадський діяч;

1890 – Дмитро Загул, поет, перекладач, літературознавець. Загинув у більшовицьких концтаборах на Колимі приблизно в 1944;

1922 – Марія Лісовська, українська письменниця. Автор збірок оповідань “Скільки житиму – любитиму”, “Відлуння серця”.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb