Ви тут:
Суспільство Україна 

МАГАТЕ опублікувала звіт за підсумками місії на Запорізьку АЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії опублікувало звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку АЕС, що окупована росіянами.

Доповідь  містить   52 сторінки з текстом та фотографіями та має назву “Заходи ядерної безпеки в Україні”.

Джерело: Прямий

У доповіді йдеться, що існує “нагальна потреба в тимчасових заходах щодо запобігання ядерній аварії, яка може статися через військові дії”. Також у МАГАТЕ рекомендуюсь досягнути домовленості усіх сторін на створення захисної зони навколо ЗАЕС задля уникнення пошкоджень. МАГАТЕ готове негайно розпочати консультації, які приведуть до “термінового створення зони ядерної безпеки”.

Також агентство заявило, що обстріл станції та її околиць потрібно припинити для підтримки фізичної цілісності АЕС. Так, наприклад, зафіксовані наслідки обстрілів на:

– одному оливобаку для змащування турбін;

– дахах різних будівель, зокрема будівлі для транспорту, який перевозить використане ядерне паливо;

– спецбудівлі, де міститься свіже ядерне паливо та сховище ядерних відходів;

– новому навчальному корпусі;

– будівлі, де розташований центральний моніторинговий пункт системи фізичного захисту;

– контейнері, де розташована система радіаційного контролю.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Россі заявив, що хоча попередні обстріли ще не спричинили ядерної надзвичайної ситуації, вони становлять постійну загрозу для ядерної безпеки.

Рівень радіації в цьому районі залишається нормальним.

Члени місії бачили російські військові вантажівки на першому поверсі машинних залів першого та другого енергоблоків, а також під естакадами, які з’єднують реактори. МАГАТЕ також зафіксувало пошкодження дорожнього покриття, стін і вікон різних будівель.

У МАГАТЕ відзначили, що безпеку на ЗАЕС забезпечує персонал, однак присутність військових, техніки та представників “Росатому” створює на них тиск і вони перебувають у “складних обставинах”. Відтак МАГАТЕ рекомендує прибрати з ЗАЕС усіх людей та техніку, які “можуть впливати на безпеку станції”.

Також персонал станції повідомив місії МАГАТЕ, що вони регулярно проходять протиаварійні навчання, але навчальний аварійний центр на території ЗАЕС зайняли російські військові, а для персоналу створили альтернативний центр, але він не відповідає необхідним вимогам, адже не має незалежного джерела живлення і вентиляції, а також безперебійного доступу до зв’язку та інтернету. МАГАТЕ рекомендує відновити всю цю систему аварійного реагування на станції.

Система Orphus Поделиться на fb