Ви тут:
Суспільство Україна 

Литва назвали умови, за яких не оподатковуватиме українські ФОПи

Оподаткування українських підприємців-переселенців за кордоном лишається не визначеним в більшості країн ЄС. У Литві вирішили не оподатковувати підприємців з України, але ті своєю чергою мають виконати умови.

Як повідомляє ain.ua, раніше свою позицію вже висловила Польща, також розʼяснення щодо оподаткування українців, які тимчасово виїхали за межі території України у зв’язку із збройною агресією рф, опублікувала Литва.

Це стосується фізичних осіб – резидентів України, які зареєстровані підприємцями в Україні (незалежно від системи оподаткування). Як сказано в заяві, Литва не розглядає таких фізичних осіб як своїх податкових резидентів, не вимагає від них реєстрації підприємцями у Литві, сплати податку від підприємницької діяльності та подання декларації, але лише у разі виконання наступних умов:

• вони прибули до Литви після 24 лютого 2022 року (як відмічають спеціалісти юридичної та аудиторської компанії Crowe, умова виписана не явно, але вона мається на увазі),
• продовжують здійснювати свою діяльність на підставі контрактів, укладених з клієнтами в Україні до прибуття в Литву (тобто важливо, щоб такі особи не укладали у Литві нових контрактів).

Система Orphus Поделиться на fb