Ви тут:
Культура Суспільство 

Горить, палає: українську релігійно-соціальну короткометражку презентують у Варшаві

14-23 жовтня у Польщі відбудеться масштабний кінофорум – Варшавський міжнародний кінофестиваль, який, зокрема, «прихистить» національну програму Міжнародного одеського кінофестивалю, що, зі зрозумілих причин, цьогоріч не може приймати гостей у рідному місті.

І саме в межах програми ОМКФ буде презентована короткометражка Lalibela («Лалібела») режисерки Анни Морозової . Це художнє кіно, де, за сюжетом, напередодні Великодня в українському селі з’являється ікона із зображенням ефіопської Божої матері. У молодого священика виникає конфлікт із паствою, бо темношкіра Богородиця не викликає у них довіри. Одного разу вночі хтось пробирається до церкви і паплюжить ікону, після чого вона починає мироточити… Цікаво, що ця стрічка пройшла величезний шлях тривалістю 3 роки. І нарешті зустрінеться зі своїм глядачем саме у Європі.

«Окремо хотіли б подякувати письменниці Катерина Калитко, що написала прекрасну книгу «Земля загублених», без якої б не народилася наша «Лалібела», – коментує продюсер і співзасновник продакшену Кирило Нечмоня.

Між іншим, короткометражний документальний фільм The Sandmen («Сендмени») режисера Романа Прокопчука, що також реалізувала команда MIR&CO PRODUCTION, потрапив до конкурсної програми WIFF (Варшавський міжнародний кінофестиваль). Це соціальна історія, де головний герой – наглядач пляжного патруля в Києві на ім’я Дмитро, – разом із колегами розповідає про професійні будні, часом дуже трагічні. І намагається зробити все, аби шокуюча статистика утоплень в Україні змінилася на краще.

Чи «живе» українське кіно? Звісно. І його присутність на фестивалях такого рівня вчергове нагадує про те, що культура України може і має бути присутня в міжнародному контексті.

Докладніше про фестивалі: wff.pl, oiff.com.ua

Докладніше про стрічки: «Сендмени», «Лалібела»

Система Orphus Поделиться на fb