Ви тут:
Суспільство 

День вчителя: коли відзначатимуть цього року, історія і традиції

В Україні офіційне святкування Дня вчителя встановили 28 років тому. Згідно з указом президента № 513/94 від 11 вересня 1994 подія відзначається кожної першої неділі жовтня.

У 2022 році українські вчителі відзначатимуть професійне свято 2 жовтня. Хоч святкова дата завжди випадає на неділю, привітання освітяни зазвичай приймають у п’ятницю.

Історія свята

Вперше День вчителя почали відзначати у Бразилії, в маленькій школі міста Сан-Пауло. Цікаво, що майже 200 років тому бразильський Імператор Педро I видав Указ про початкову освіту.

Згідно з указом, в кожному населеному пункті країни мала бути своя школа для навчання дітей азбуці.

Як відомо, вперше День вчителя відсвяткували у 1947 році. Того дня педагоги та учні організували затишне свято і принесли до школи випічку власного приготування.

Традиції святкування

Зазвичай на День вчителя у навчальних закладах відбуваються святкові концерти, де учні висловлюють вдячність й шану своїм педагогам.

Популярною традицією цього свята є проведення уроків старшокласниками, аби вчителі могли відпочити. Для учнів такий звичай є не лише потішною розвагою, а й можливістю спробувати себе у ролі наставника. Часто такі уроки навіть впливають на вибір професії учнів.

Система Orphus Поделиться на fb