Ви тут:
Суспільство Україна 

Через успіхи ЗСУ на Харківщині: у Росії вдвічі посилили приховану мобілізацію – ISW

Після успішного контрнаступу ЗСУ на Харківському напрямку, у Росії вдвічі посилили приховану мобілізацію, представники керівництва РФ та пропагандисти активно агітують росіян на добровільну участь у повномасштабній війні.

Про це йдеться у зведенні ISW, повідомляє “Прямий“.

“Поразка навколо Харківської області спонукала Кремль оголосити загальноросійську вербівку. Офіційні особи Кремля та державні ЗМІ раніше не проводили заклики до вербування по всій країні, а натомість доручали місцевим чиновникам і ЗМІ формувати війська нібито з власної ініціативи”, – йдеться у звіті ISW.

Аналітики зазначили, що президент Чеченської республіки РФ Рамзан Кадиров закликав усі суб’єкти федерації розпочати самомобілізацію, не чекаючи, поки Кремль оголосить воєнний стан. Чеченський лідер висловив думку, що від кожного суб’єкта має бути набрано щонайменше 1 тис. військових.

Цю ініціативу публічно підтримали кілька російських губернаторів. Зі свого боку, пропагандистка Маргарита Симоньян підтримала необхідність того, щоб росіяни добровільно брали участь у війні. Водночас окупаційний голова Криму Сергій Аксьонов оголосив про створення двох добровольчих батальйонів.

Система Orphus Поделиться на fb