Ви тут:
Суспільство Україна 

“Часткова мобілізація” у Росії не допоможе виграти війну проти України – ISW

Президент Росії Володимир Путін навряд чи зможе подолати фундаментальні структурні проблеми мвоєї країни через мобілізацію великої кількості росіян для війни в Україні. Часткова мобілізація, яку він оголосив 21 вересня, створить додаткові сили, але вони не будуть ефективними, а натомість спричинять великі внутрішні та соціальні втрати.

Джерело: Прямий

За інформацією експертів американського Інституту вивчення війни (ISW) Путін не доклав жодних зусиль, щоб підготувати населення Росії до війни та до мобілізації.

“Путіну доведеться виправити основні недоліки російського військового персоналу та системи техніки, якщо мобілізація матиме будь-які значні значення навіть у довгостроковій перспективі. Його дії наразі свідчать про те, що він набагато більше стурбований тим, щоб доставляти тіла (мобілізованих – УНІАН) на поле бою, ніж усуненням цих основних недоліків”, – йдеться у звіті ISW.

За словами експертів, з 2008 року збройні сили Росії не створювали умов для ефективної мобілізації резервістів, які дали б змогу швидко мобілізувати багато людей. Коли більшість країн, реформуючи свої збройні сили, перейшли на контрактну основу, Путін теж це зробив, але паралельно залишив і призов. Він скоротив термін служби до 1 року.

Тому через це російська армія перейшла на таку собі гібридну модель, яка поєднує в собі солдатів строкової служби та професійних солдатів. А російські військові стали сумішшю професійних контрактників-добровольців і річних призовників.

“Пріоритет у формуванні професійних сил і позбавлення пріоритетності строкової служби, ймовірно, призвело до руйнування бюрократичних структур, необхідних для мобілізації. Мобілізація – це завжди бюрократично складна справа. Це вимагає від місцевих чиновників по всій країні добре виконувати завдання, яке вони, можливо, ніколи не виконують і репетирують рідко, якщо взагалі. Підтримка бюрократичної інфраструктури, необхідної для проведення широкомасштабного призову в запас, потребує значної уваги з боку вищого керівництва – уваги, якої, ймовірно, не приділялося в Росії протягом останніх 15 років”, – підкреслили американські аналітики.

Водночас інформаційні промахи Путіна щодо “спеціально військової операції”, а не війни, не створюють в Росії інформаційних умов для підготовки населення до мобілізації. Це особливо важливо, оскільки на російській землі немає ні українських військ, ні військ НАТО, і немає загрози вторгнення в російську глибинку. Нині не 1812, 1914 або 1941 рік, і фактори, які сприяли мобілізації населення в попередніх російських війнах, просто відсутні в цій агресивній війні, хоч би як Путін представляв її своєму народу.

Тож, як зазначають аналітики, процес мобілізації у Росії буде потворним, якість резервістів низькою, а їхня мотивація воювати, ймовірно, ще гіршою.

“Проблеми, що підривають зусилля Путіна з мобілізації росіян на боротьбу, зрештою, настільки глибокі та фундаментальні, що він не зможе розв’язати їх найближчими місяцями, а можливо, і роками. Ця мобілізація не вплине на перебіг війни у 2022 році і, імовірно, не матиме драматичного впливу на здатність Росії підтримувати нинішній рівень зусиль у 2023 році”, – зазначили в ISW.

Система Orphus Поделиться на fb