Ви тут:
Надзвичайні ситуації Суспільство Україна 

Близько 12 тисяч квадратних кілометрів на Харківщині потребують розмінування, – ДСНС

У Харківській області близько 12 тисяч квадратних кілометрів потребують розмінування. Дороги всипані протипіхотними мінами.

Про це розповів під час брифінгу заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш, повідомили в МВС України.

На територію Харківської області вже направлені зведені загони ДСНС двох типів – для розбору завалів, це близько 170 фахівців та 70 одиниць техніки. Другий тип – загони піротехніків.

“Близько 12 тисяч квадратних кілометрів на Харківщині забруднені вибухонебезпечними предметами. Це все потребує значного розмінування. Інтенсивність замінування набагато вища, ніж була в Київській. Велика кількість протипіхотних мін. Вони буквально розсипані вздовж доріг. Наразі у області працює 129 піротехніків. Плануємо до жовтня збільшити їхню кількість вдвічі”, – пояснив Роман Примуш.

Додатково залучаються до розмінування й іноземні команди. Поки що вони у невеликій кількості, бо Харківська область лишається потенційно небезпечною.

За оцінками ДСНС, процес розмінування Харківської області триватиме кілька років.

Система Orphus Поделиться на fb