Ви тут:
Суспільство Україна 

Білий хрест на військовій техніці: український символ контрнаступу

Під час контрнаступу Збройних Сил України на Харківщині українську техніку почали маркувати білим рівностороннім хрестом. Він має особливо символічне значення для наших військових і не тільки через те, що схожий на емблему ЗСУ.

Джерело: АрміяInform

Український історик та молодший лейтенант Збройних Сил України Олександр Алфьоров на своєму ютуб-каналі пояснив історичне та сакральне значення цього символу, виділивши п’ять його основних тлумачень:

1.Рівносторонній хрест має назву «катакомбний», або «знамення перемоги». Він з’явився за часів римського імператора Костянтина Великого (306–337 рр. н.е.). За легендою, тоді ще язичнику Костянтину в 312 році перед битвою з Максенцієм, правителем Італії, прийшло видіння Христа: «Під цим знаком переможеш». Тоді він звелів своїм воїнам нанести зображення рівностороннього хреста на щити, і здобув перемогу.

2. Подібний хрест також був символом хрестових походів, що відбувалися в середньовіччі з метою відвоювати захоплену мусульманами Святу землю. Лицарів, у яких на одязі був нашитий хрест, називали хрестоносцями.

3. росіяни втратили контроль над містом Балаклія 8 вересня. Саме в цей день у 1514 році інший Костянтин — князь Острозький і Київський — здобув блискучу перемогу над московитами під Оршею.

5. Учасників першого зимового походу Армії УНР 1919–1920 рр. нагороджували Орденом Залізного Хреста.

Система Orphus Поделиться на fb