Ви тут:
Суспільство Україна 

7 вересня – День воєнної розвідки України

У середу, 7 вересня, відзначають 30-ю річницю воєнної розвідки України.

1-го червня 2007-го року глава Міністерства оборони України підписав наказ № 302. Цим наказом було встановлено офіційне професійне свято військових розвідників України, який визначено щорічно відзначати 7 вересня. Дата була обрана не випадково, саме в цей день, в 1992-му році вийшов Указ президента України, який відкрив нову сторінку в історії оборонного відомства суверенної держави.

Формування воєнної розвідки України почалося одночасно зі створенням власних Збройних сил після проголошення незалежності України 30 років тому. До того подібні структури підпорядковувалися Москві, тому створення власної розвідки було надважливим питанням.

7 вересня 1992 року перший президент України Леонід Кравчук підписав указ про створення Управління воєнної стратегічної розвідки Міноборони – саме тому цей день пізніше був відзначений відомчим святом. У 1994 році усі функції розвідки остаточно об’єднало в собі Головне управління військової розвідки Міноборони (до того частина функцій належала ще Головному штабу ЗСУ). З цього часу почала розвиватись комплексна, ефективна та багаторівнева система воєнної розвідки України.

22 березня 2001 року Верховна Рада прийняла закон Про розвідувальні органи України, відповідно до якого головне управління розвідки Міноборони одержало статус спеціального органу державної влади.

Привітання Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного:

“Вітаю із 30-ю річницею воєнної розвідки України!

Завдяки сміливості та професійності воїнів-розвідників ми знаємо про ворога все й ефективно уражаємо його.

Разом до Перемоги!”

Привітання начальника ГУР МО України генерал-майора Кирила Буданова з нагоди Дня воєнної розвідки України:

“Шановні колеги, бойові побратими!

Прийміть щирі вітання з Днем воєнної розвідки України!

За тридцять років українська воєнна розвідка, маючи міцне історичне коріння, розвинулась, посилила свої спроможності, виховала когорту мужніх, талановитих, непересічних, відданих своїй справі професіоналів.

Широкомасштабна збройна агресія росії проти України підтвердила, що запорукою успішного виконання бойових завдань Сил оборони є ефективна та результативна діяльність воєнних розвідників.

Даючи гідну відсіч рашистам, ми набуваємо бойового досвіду, вписуючи нові сторінки в історію воєнної розвідки України. Ми щодня удосконалюємось − ще більше бачимо, чуємо, здобуваємо інформації та нищимо ворога!

Високо ціную зусилля та внесок кожного з вас у захист національних інтересів і забезпечення безпеки та оборони держави. Особливі слова подяки тим, хто на лінії зіткнення і в глибокому тилу ворога в нерівному протистоянні й непередбачуваних умовах сміливо та рішуче діє, виконуючи надскладні спеціальні завдання.

Вічна слава і пам’ять розвідникам, які віддали життя за незалежну соборну демократичну Україну. Вони назавжди залишаться в наших серцях!

Упевнений, ми вистоїмо й переможемо, бо сил надає нам рідна земля!

Ми віримо в себе! Віримо в нашу Державу!

Разом – до Перемоги!

Слава воєнній розвідці України!

Слава Україні!”

Система Orphus Поделиться на fb