Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

1400 га самосійного лісу на Полтавщині будуть під захистом лісівників

В Україні, за оцінками різних експертів, приблизно 500 тисяч гектарів лісів, які офіційно такими не вважаються. Це так званий самосійний ліс, який виріс за останні декілька десятків років на землях, виведених із сільськогосподарського використання.

Про це повідомив у своєму блозі голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.

Самосійний ліс порівняно з висадженими штучно є більш стійким до несприятливих зовнішніх факторів – посухи, шкідників. Він природний. І це дуже добре. Тому ми маємо бути максимально зацікавленими у його збереженні.

Як зазначив Юрій Болоховець, влітку Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №5650, який запроваджує механізм узаконення самосійних лісів. За цей час територіальними органами та підприємствами Держлісагентства до місцевих органів влади подано понад 1,6 тисячі заявок з пропозицією переведення ділянок загальною площею майже у 42 тисяч гектарів до лісового фонду України.

“Результати різні. Наприклад, у Чернівецькій області на 37 запитів отримано лише 7 відповідей. І всі негативні. Київщина – суцільні відмови. Дніпропетровщина – взагалі нуль відповідей. Інша картина на Полтавщині – з 16 заявок 13 позитивних на 1,4 тисячі гектарів”, – розповів він.

Загалом по Україні є позитивна відповідь від місцевої влади по 11,4 тисячі гектар. Майже на 1,2 тисячі гектар вже зареєстровані речові права. Тепер це офіційно державний ліс, який захищають, про який дбають. По іншим ділянкам процес оформлення документів триває.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb