Ви тут:
Спорт Суспільство 

10 вересня – День фізичної культури і спорту України

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи фізкультурних і спортивних організацій та об’єднань громадян…» згідно з Указом Президента України «Про День фізкультури і спорту» від 29 червня 1994 року № 340/94.

Як повідомляє Arcgis, спорт в Україні, як і в будь-яких інших країнах світу, відіграє важливу роль у формуванні загального уявлення про Україну та українську популярну культуру серед її громадян та решти світу.

Після розпаду Радянського Союзу, у 1992 році український гімн вперше прозвучав на Олімпійських іграх, починаючи з олімпійської перемоги Олега Кучеренка, а відразу за нею перемогли Тетяна Гуцу та Олександра Тимошенко.

Серед видів спорту футбол та боротьба були поширені в Україні ще з ХІХ століття. На українські спортивні чи атлетичні рухи значний вплив мала організація гімнастів «Сокол», яка була знаною в Центральній Європі з другої половини 19 століття.

Після проголошення відновлення незалежності України, продовжували працювати сотні стадіонів, басейнів, спортзалів та інших спортивних споруд, збудовані в попередні роки.

Спорт в Україні насамперед, керується 40 федераціями різних олімпійських видів спорту, які є частиною Національного олімпійського комітету України (NOC Ukraine), який, водночас, є частиною Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Усі неолімпійські види спорту керуються відповідними федераціями Спортивного комітету України.

Україна також має сильну паралімпійську збірну команду.

Система Orphus Поделиться на fb