Ви тут:
Суспільство Україна 

1,5 млн українців з початку війни отримали е-рецепти на “Доступні ліки” та інсуліни, – МОЗ

Попри війну програма реімбурсації продовжує працювати, а українці мають можливість отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою, їхню вартість аптекам відшкодовує НСЗУ.

Про це повідомляє Урядовий портал.

З початку війни 1,458 млн українців отримали понад 6,199 млн електронних рецептів на «Доступні ліки» та інсуліни. 1,2 млн пацієнтів вже встигли погасити 4,9 млн e-рецептів.

На час війни отримання «доступних ліків» максимально спрощено:

«Якщо ви змушені були змінити місце проживання або втратили зв’язок з лікарем, з яким була підписана декларація, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар)».

Укладати нову декларацію необов’язково.

Знайти найближчий заклад, де є сімейний лікар, допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16–77.

На період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами на «доступні ліки» та інсулін дозволено використовувати паперові рецепти. У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту.
У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар випише паперовий рецепт. Аптеки, які відпускають препарати за програмою «Доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, й електронні рецепти та видають призначені ліки у разі їх наявності.

Наразі в рецепті на інсулін лікар може зазначати не торгові назви препаратів, а тип інсулінів:
– інсулін людський генно-інженерний: короткої або середньої дії;
– аналог інсуліну ультракороткої дії;
– аналог інсуліну тривалої дії;
– комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).

За наявності плану лікування, створеного психіатром або неврологом, отримати ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії також можна у сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Система Orphus Поделиться на fb