Ви тут:
Суспільство 

Земля почала обертатися швидше і оновила рекорд найкоротшої доби

Цього року Земля прискорила обертання навколо своєї осі настільки, що було зафіксовано найкоротшу добу з того часу, як вчені почали використовувати атомний годинник для вимірювання швидкості її обертання. 29 червня 2022 року Земля зробила один оборот на 1,59 мілісекунди швидше за стандартні 24 години. Це черговий рекорд із серії, яка фіксувалася останніми роками.

Про це повідомляє ITC.ua.

Вважається, що Земля робить повний оберт навколо своєї осі за 86400 секунд або 24 години. Однак вимірювання, що проводяться за допомогою атомного годинника, показують, що Земля поступово сповільнюється. Таким чином, повний оборот займає трохи більше часу. Але останніми роками спостерігається зворотний процес – Земля прискорила своє обертання. У 2020 році повідомлялося, що планета досягла 28 найкоротших днів з того часу, як у 1960-х роках почалися точні щоденні вимірювання з використанням атомного годинника.

Найкоротший день у 2020 році (19 липня) становив -1,47 мілісекунди.

Земля продовжувала швидко обертатися у 2021 році, хоча найкоротший день року у 2021 році був трохи довшим, ніж у 2020 році. 2022 року обертання Землі знову прискорилося до рекордних значень. 29 червня Земля встановила новий рекорд найкоротшого дня епохи атомного годинника: -1,59 мілісекунди. Через місяць планета трохи не дотягнула до цього рекорду – 26 липня тривалість дня склала -1,50 мілісекунди.
На наступному графіку показано, як коливалася тривалість доби останніми роками (за даними IERS, International Earth Rotation and Reference Systems Service).

Очевидно спостерігається тенденція до скорочення доби та прискорення обертання Землі.

Перейти до вмісту