Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Європа обговорює зі SpaceX можливість заміни радянських “Cоюзів”, – ЗМІ

Європейське космічне агентство (ЄКА) розпочало попередні технічні обговорення з компанією SpaceX з метою використання її ракет.

За інформацією ITC.ua, річ у тім, що через військову агресію росії щодо України країни Європи втратили доступ до радянських ракет «Союз». на яких паразитує російська космонавтика.

Американська компанія стала ключовим претендентом на те, щоб заповнити тимчасову прогалину, що утворилася, поряд з Японією та Індією. Але остаточних рішень ще не ухвалено і залежить від незатвердженого графіка запуску європейської ракети Ariane 6.

Він додав, що Японія все ще чекає на перший політ своєї ракети наступного покоління, і в такому разі ще одним варіантом є Індія.

Але перш ніж ухвалити рішення, потрібно уточнити ще низку технічних питань. Наприклад, інтерфейс між супутником і ракетою-носієм повинен бути сумісним, а корисне навантаження не повинно наражатися на ризик через незнайомі типи вібрації при запуску. Наразі ЄКА вивчає питання технічної сумісності й поки що не запитувала комерційну пропозицію.

Перейти до вмісту