Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Українці розробили Chrome-розширення, яке ідентифікує сайти російського походження

Українські розробники створили Google Chrome розширення Russian Websites Go F Yourself (скорочено RWGFY), яке маркує сайти, що мають російське походження.

Яка повідомляє ain.ua, розширення RWGFY ідентифікує російське походження сайту, перевіряючи:
• телефон реєстрації домену,
• зону реєстрації домену,
• e-mail реєстрації,
• домен.

За словами розробників, результат перевірки по цим параметрам є достовірним та надійним. Застосування розширення не впливає на швидкість завантаження сторінки, а мінімалістичний дизайн не відволікає користувача від основної видачі в Google за результатами пошуку.

Ініціаторами проекту виступили діджитал-маркетолог Антон Ляховський та його друг Іван Воляк, СЕО ІТ-компанії SOFTUM.

«Ми зідзвонилися з Ванею, після створили чат з його командою. Я накинув перші ідеї, хлопці запропонували свої. Усім було так цікаво, що дизайнер зробив перший варіант лого вже за кілька годин. А тут було де розігнатися :)», – розповів Антон.

Завдання було, щоб навпроти кожного сайту у пошуку висвітлювалося, чи є сайт російським. Але не просто по .ru в домені, а трохи глибше. Тому розширення перевіряє кожен сайт на ряд параметрів, щоб виявити неявні коріння з рф. Кінцевому користувачеві відразу чудово видно, куди варто заходити, а які сайти краще не відвідувати.

Після перших релізів в інтернеті команда почала готувати другу версію. В ній українці зможуть змінювати стандартні лейбли «сайт країни агресора», «під підозрою» та «можна користуватися» на власні, виразивши своє ставлення до контенту з росії та війни в цілому у такий спосіб.

Система Orphus Поделиться на fb