Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У селі на Полтавщині презентували краєзнавче видання

27 серпня у селі Чернечий Яр на Диканщині полтавський краєзнавець, письменник Григорій Титаренко, вихідець з села Чернечий Яр, презентував своїм землякам чергову друковану працю “Історія села Чернечий Яр”, у якій відобразив історію рідного краю, своїх земляків, кожної хати та господи Чернечого Яру з 50-х років 20 -го століття.

Автор присвятив книгу пам’яті Панаса Яковича Михайлика, шкільного приятеля свого батька, краєзнавця і патріота рідного краю, який мріяв написати історію цього мальовничого села. На зустріч з відомим земляком до місцевого клубу зібрались всі жителі села, а з Полтави завітали діячі освіти, культури, мистецтва – Народний артист України Василь Голуб, Заслужений художник України Микола Підгорний, відомий далеко за межами Полтавщини кобзар Іван Новобранець, художниця Юлія Петушинська, науковець Віталій Ханко та інші відомі у Полтаві громадські діячі.

Всі присутні на унікальній для села події мали можливість придбати книги Григорія Титаренка та поспілкуватись з автором, що робить екскурси у віддалені часи. До книги додається унікальна мапа села.

Григорій Титаренко використовував архіви погосподарських книг. Крім того робота доповнена новелами, що розповідають про цікавих людей чи події, пов’язані з образотворчим мистецтвом, кіно, літературою. Книга ілюстрована копіями картин відомих художників та унікальними світлинами.

Окремим блоком ідуть розділи – гідроніми, кіно, література, Чернечий Яр на картинах. Книга розрахована на краєзнавців та небайдужих до власної історії земляків.

Олександр Розум

Перейти до вмісту